Final Fantasy XV: Pocket Edition mobil platformlar için çıktı

Final Fantasy XV: Pocket Edition mobil platformlar için çıktı

Furkan Güler
Furkan Güler 8.02.2018 - 17:50
Final Fantasy XV heyecanı artık mobil platformlarda.

Final Fantasy XV oyunu sayesinde uzun bir bekleyişin ardından fanlarının karşısına çıkan Square Enix geliştiricileri, sevilen oyunun mobil platforma geleceğini açıklamıştı. Gamescom 2017 fuarında gerçekleşen duyurudan sonra oyunun mobil platforma nasıl aktarılacağını tahmin edemeyen oyuncular, oyunun görüntüleri ortaya çıkınca anladılar. Grafikleri düşürülen oyunun tüm karakterleri Chibi olarak adlandırılan tasarıma sahipler. Tamamen baştan yapılan oyun, Final Fantasy XV'in kurgusunun aynısına sahip olacak. Yani konsolunuz veya oyunu kaldıracak bir bilgisayarınız yok ise oyunun aynısını mobilden oynayabilirsiniz. 

Final Fantasy XV: Pocket Edition mobil platformlar için piyasaya sürüldü

Oyun şu anda Android ve iOS marketler üzerinden piyasaya sürülmüş durumda. Bölümler halinde yayınlanan oyunun ilk bölümünü ücretsiz indirip oynayabilirsiniz. Geri kalan bölümler için ise 20 dolar ücret ödemeniz gerekiyor. Eğer oyunun hikayesini merak ediyorsanız bu fırsatı kaçırmayın derim. Ancak oynanış mekanikleri açısından oyuncuları memnun eden oyunun senaryo tarafı, eski Final Fantasy hayranları tarafından pek beğenilmedi. Bu yüzden karşılaşacağınız hikayeden pek fazla memnun kalamayabilirsiniz. Hikayenin öncesini bir adet de sinema filmi ile süsleyen yapımcılar, oyuna geçmeden önce bu sinema filmini de izlemenizi öneriyorlar.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 20:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×