Final Fantasy XV'in satışları beklenenden iyi gidiyor

Final Fantasy XV'in satışları beklenenden iyi gidiyor

Furkan Güler
Furkan Güler 18.09.2017 - 13:29
Square Enix, satışlardan oldukça memnun durumda.

Uzun bir geliştirilme sürecinin ardından oyuncuların karşısına çıkan Final Fantasy XV, her ne kadar sıkı Final Fantasy oyuncularını memnun edemese de, seri ile yeni tanışan oyuncuları memnun etmeyi başarmıştı. Özellikle yönetmen koltuğunda oturan Hajime Tabata, oyun için aldığı radikal kararların ardından oldukça eleştirilmişti. Hikaye kısmında yarım bırakılmış bir senaryo ile karşımıza çıkan Final Fantasy XV, verilen bilgilere göre güzel bir satış grafiği yakalamış.  Şimdiye kadar çıkan Final Fantasy oyunları arasında en hızlı satan oyun olan Final Fantasy XV, çıktığı günden bu yana 6.5 milyonluk bir satış başarısı elde etmiş durumda. 

Final Fantasy XV'in satışları beklenenden iyi gidiyor

Final Fantasy XV, 6.5 milyon sattı

İlerleyen dönemlerde mobil için Pocket Edition ve PC platformlarını çıkaracak olan geliştirici ekibin tepe ismi Hajime Tabata, Final Fantasy XV'in halen iyi bir şekilde sattığını dile getirdi. Görünüşe göre Final Fantasy serisinin yeni nesil oyuncular için evrilmesi, Square Enix'i oldukça sevindirmiş durumda. Tabata'nın aldığı radikal kararlar oyuncu tarafında her ne kadar memnun karşılanmasa da, satış tarafında oldukça iyi karşılanmış gibi gözüküyor.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 21:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2017 20:55
Senaryo yu daha güzel yapabilirlerdi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×