1/2

FK Entertainment

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Yaşları küçük, ama yapacakları çok büyük!
Onlar daha küçük yaşta büyük düşünmeye başladılar. Hedeflerini büyük seçtiler. Ulaşılması zor bir hedef, fakat yürekliler ve kendilerine inanıyorlar. Çoğu kesim onlara aldırmasa da, FK Entertainment kendinden emin ve ağır adımlarla yol alıyor. İşte Fatih Kavcı, ekibi ve FK Entertainment.

Merlin’in Kazanı (MK): Öncelikle bu işe nasıl giriştiniz? Sizi en çok etkileyen faktör nelerdir?

Fatih KAVCI (FK): Ben bu işe ilk olarak 2004 yılında amatör olarak başladım. O zamanlar ilkokul dördüncü sınıfa gidiyordum. Bilgisayarım yoktu. Babam, "Dördüncü sınıfı takdir ile bitirirsen sana bilgisayar alacağım." dedi. Derslerde başarılıydım. Dördüncü sınıfı geçtim ve takdir getirdim. Babam söz verdiği gibi bilgisayarımı aldı. Bilgisayara ilk oyunum yüklendi ve ne olduysa o zaman oldu. Çok heveslendim. Aklımda yüzlerce soru vardı. Acaba bu oyunu nasıl yapıyorlar? Kaç kişi ile çalışıyorlar? Bunun gibi sorular aklımı her zaman kurcalıyordu. İşe bu vesile ile başlamış oldum. 1 Ağustos 2008'de FK Entertainment şirketini resmen kurmuş olduk. Oyun sektörü gerçekten dünyada rekabetin en fazla olduğu sektörlerden biri. İş hacmi 40 milyar dolar civarında. Böyle bir sektörde çalışmaktan gurur duyuyoruz. Hedefimiz ise Türkiye’deki oyun sektörünü geliştirmek ve dünya oyun sektörü pazarından Türkiye’nin de ciddi bir miktar pay almasını sağlamak.

FK Entertainment
"FK Entertainment, Fatih Kavcı, Akın Kavcı ve Mehmet Özyürek'ten oluşuyor."

MK: Kullandığınız yazılımlar hakkında bizlere biraz bilgi verebilir misiniz? Yazılımlar konusundaki seviyeniz nedir?

FK: Bizler şu anda amatör olarak oyun geliştiriyoruz. Profesyonelliğe adım adım ilerliyoruz. Maddi açıdan da problemlerimiz var. Şu anda bir bilgisayar oyunu geliştirseniz, büyük bir miktar paraya ihtiyacınız olur .Bu nedenle oyun motoru olarak Free (Ücretsiz) motorları tercih etmek zorundayız. Kullandığımız yazılımlar arasında 3DS MAX, Photoshop ve ücretsiz oyun motorları var. Tabii ki bunlar haricinde kullandığımız yazılımlar da mevcut.

MK: Ekibinizden biraz bahseder misiniz?

FK: Ekibimiz üç kişiden oluşuyor. Ben Fatih KAVCI, kardeşim Akın KAVCI ve yeğenim Mehmet ÖZYÜREK. Ben oyundaki grafik tasarımını ve programlamayı yapıyorum. Akın ise oyundaki seslendirmeyi ve projeyi yönetiyor. Mehmet ÖZYÜREK ise oyunu kontrol ediyor, denetliyor. Oyunda bir hata varsa bize bildiriyor, biz de hata üzerinde duruyoruz. Mehmet ÖZYÜREK'in görevi oyunları test etmek. İlerideki hedeflerimizden biri de ekibimizi genişletmek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×