1/2

Flatout 2

Serkan Selim YILDIZ
Serkan Selim YILDIZ 3.06.2010 - 12:31
Direksiyondasınız... Özgürsünüz...
Platformlar PC
Flatout 2
  • Yapımcı - Yayıncı Bugbear Entertainment - Empire Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 81
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%70
Artılar Müthiş fizik motoru ve hasar modellemesi, araçtan fırlama, PC'yi kasmıyor olması
Eksiler Grafikler daha iyi olabilirdi, oyun sizi fazla başında tutamıyor
Farkı: Özgürlük

2005 yılının başlarında çıkan ilk yapım büyük bir oyuncu kitlesinin beğenisi topladı. Flatout'da farklı bir keyif vardı. Sürüş yeteneklerimizin dışında bazı yaramazlıklarımızı da uygulayabiliyorduk. Birçok oyunda içimizdeki hırsı gizlemek zorunda kalırız. Bu yapımların çoğunda ya hasar modellemesi yoktur ya da bizim çirkin davranışlarda bulunmamıza engel unsurlar vardır. İşte elimizdeki yapım her şeye açık. İster 'ben yoluma bakarım, disiplinli sürerim' zihniyetiyle yarışırsınız, isterseniz 'Ben vururum, kırarım, uçarım, kaçarım' gibi şeytan düşüncelerinizi uygulayabilirsiniz. Hem de bu uygulamalarınızı müthiş bir fizik motoru, hasar modellemesi ve ilginç animasyonlar eşliğinde yaparsınız.

Flatout vs Flatout 2

Yeni seriye göz attığımızda ilk yapımdan fazla bir fark göremiyoruz. Yaklaşık 16 aylık aralıkta da fazlasını beklememek gerekir diye düşünüyorum. Grafikler biraz geliştirilmiş. Kaplamalar daha iyi. Animasyonlar iyileştirilmiş. Hasarlar daha gerçekçi hal almış. Hem de bunlar PC'mizi hiç kasmayacak şekilde optimize edilmiş. Bu yönden yapımcıları tebrik etmek gerek. Bu piyasada nadir rastlanan bir durum. Ayrıca yeni seride uzak arazilerin dışında şehir içi yollarda bulunmakta. Bu yenilikle yapım isminin sınırlarının dışına çıktı gibi fakat bu olayın oyuncuları hiç rahatsız edeceğini sanmıyorum.

Start the game

Oyunumuzu açtığımız anda profile'imizi ayarlayıp menü'ye giriş yapıyoruz. Bizi müthiş müzikler karşılıyor. İlk oyundaki gibi yine oyuna uyumlu metal müzikler bize her an eşlik ediyor. Onu bunu bilmem müzikler benim hoşuma gitti; ortamı, atmosferi hep iyi seviyelere getiriyorlar. Menü'yü karıştırdığımızda Singleplay bölümümüzde 5 mod bulunmakta. Bunlar Career, Single Race, Single Stunt, Single Event ve Single Derby. 5'i de çok eğlenceli mod'lar. Career mod hepimizin bildiği ucuz bir araçla başlayıp ilerledikçe aracımızı upgrade etme ve yenileme üzerine kurulu. Single Race istediğimiz aracı alıp istediğimiz haritayı seçtiğimiz özgür bir yarış mod'u. Single Stunt'da hayvani motorlu araçlardan birini seçip çeşitli eğlenceli oyunlar oynayabiliyoruz. Single Event, kapalı yarış alanında yarıştığımız bir mod ve son olarak Single Derby, delice aracımızı rakiplerimizin üzerine sürüp onları patlatmaya; yok etmeye çalıştığımız bir mod. Mod'larımız çok doyurucu. Yapılabilecek her şey mevcut. Menü içerisinde söylemek istediğim bir şey de var ki load'ların müthiş derecede kısa sürmesi. Son zamanlarda çıkan yapımlarda oturup yanında çay içtiğimiz load'lara nazaran Flatout 2'de gözümüzü açıp kapayıncaya kadar load'larımız bitiyor.

Oyunumuza başladığımızda ilk bakışta bizi iyi grafikler karşılıyor. Araç modellemeleri yeterli düzeydeyken, çevre çizimleri açıkçası çok da iyi değil. Ağaç çizimleri bulunduğumuz teknolojiden biraz geri kalmış. Kaplamalar bazı yüzeylerde yeterince iyi değil. Fakat işin iyi tarafı yeterince iyi sayılabilecek bu grafiklerin PC'mizi hiç kasmıyor olması. 6600GT, AMD 64 3200+, 1gb RAM'le birlikte 1280x1042'de sadece antialiasing kapalı gerisi her şey en üst seviyedeyken gayet akıcı bir şekilde oyunu oynadım. Grafiklerin dışında etrafta her zaman bir etkileşimin olması oyuna ayrı bir aksiyon katıyor. Yukarılardan bir şeyler dökülüyor. Odunlar,variller, boş kutular(nerden biliyorsun boş olduğunu!!) ve çeşitli parçalar yolun ortasına bırakılmış vaziyette çarpılmayı bekliyor. Önümüze sürekli bir rampa serilmiş bizi havaya fırlatıyor. Yarışta aksiyon hep üst düzeyde seyrediyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×