FlatOut: Ultimate Carnage

FlatOut: Ultimate Carnage

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
FlatOut'la yarış pistlerini dağıtmaya devam ediyoruz
Platformlar XBox 360
FlatOut: Ultimate Carnage
  • Yapımcı - Yayıncı Bugbear Entertainment - Empire Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 81
Artılar Eğlenceli ve kolay oynanış, gaza getirici müzikler, hoş grafikler
Eksiler Bir süre sonra biraz sıkabiliyor, ilk iki oyuna göre çok köklü bir değişiklik yok
Flatout’u kim unutur ki? Birinci oyun için çoğu kişinin umudu yoktu. Gene biraz eğlenceli ama vasat bir yarış oyunu çıkacak diye lanse ediyordu. Ancak Flatout bunların karşısında ne kadar iyi olduğunu kanıtladı. Normal bir yarış oyunundan daha çok eğlenceye hitap ediyordu. Kuralsız yarışları, kaza sahneleri ve ilginç oyun modlarıyla birçok oyuncunun taktirini kazandı. Böylesine başarılı olunca ikinci oyun için kollar sıvandı. Daha geliştirilmiş grafikler, eklenen yeni şarkılar, yeni oyun modları, arabalar, daha fazla modifiye etme imkanı derken çok daha iyi ve geliştirilmiş şekilde geldi. Bana göre ilk oyunu daha katladı ve başarısını sürdürdü. İkinci oyundan sonra yapımcılar boş durmadı ve Flatout: Ultimate Carnage üstünde çalıştıklarını açıkladılar. İşte üçüncü oyun.

Start

Flatout’un önceki oyunlarını oynayanlar iyi bilir. Seride adrenalin asla eksik olmaz, hızlı ve kuralsızdır. Aynı şekilde Flatout 3’te de buna devam ediyoruz. Tek yapmamız gerken bitiş çizgisini birinci olarak bitirmek. Bunu yaparken rakiplerimizi istersek saf dışı etmeye çalışabilir veya hızlı ama dikkatli biçimde arabayı sürerek, diğer araçlara aldırış etmeyebiliriz. Gerçi diğerlerine pek takılmak istemesek de, rakip arabalar bizi yoldan çıkarabiliyor, gelip bize çarpıyorlar. Yani belaya bulaşmadan sürmek de zor. Flatout’ta başarılı olmak için gerekli yerlerde, gerekli manevraları yapmak gerekir. Özellikle hızlı gittiğimiz için virajlara geldiğimizde arabanın arkası savruluyor. İşte bu noktalarda hızı çok az kesip, bir anda yeniden gaza yüklenip dönersek savrulma azalıyor ve manevrayı başarılı şekilde gerçekleştiriyoruz. Böylesi örnekler yarışlarda daha çok yaşanıyor. Eğer gerekli manevraları yaparsak yarışlarda rakiplerimizle aramızı rahatça açabiliriz. Aynı şekilde nitro’yu da oyunda boş yere harcamamak lazım. Genel olarak yarış sonlarına doğru saklamak lazım. Geride kalınırsa öne geçmek veya lider gidiyorken arayı daha çok açmak için nitro’yu şahsen yarış sonlarına doğru daha çok kullandım.

Yarışa devam

Oyundaki grafikler biraz daha geliştirilmiş. Özellikle araba modellemeleri üstünde uğraşıldığı belli oluyor. Hatta kaza yaptığım zaman güzelim arabam dağıldı diye üzülüyorum. Yarışırken yoldan çıkan toz bulutu ve diğer birkaç ayrıntı güzelce ekrana taşınmış. Yalnız oyunda çevre görseli pek iyi değil. Zaten yarışırken durup piknik yapmayacağımıza göre, çevrenin çok iyi olup olmaması da aslında önemli değil. Sesleri de tuttum. Arabaların motor sesleri ve motorun bağrışları iyi yapılmış. Daha önceki iki oyundaki Soundtrack listesi gaza getirici cinstendi. Flatout 3’te de bu değişmemiş. Yine oyunun şen şakrak hızlı biçime uygun müzikler var. Fizik modellemesi konusunda çok fazla değişim yok, ama biraz daha geliştirilmiş. Flatout 1 ve 2’deki arabaların dağılması iyiydi. Gene aynı şekilde üçüncü oyunda da devam ediyor. Kısaca Flatout 3 teknik yönden eksiği olmayan tatmin eden bir oyun olmuş.

Yeni eklenen bir iki oyun modu ve araçlarla yapım ikinci oyunun biraz daha geliştirilmiş versiyonu olarak duruyor. Kesinlikle kötü değil aksine iyi. Eğlenceli ve zaman geçiren bir yapım. En başlarda arabalarla yarışıp, dağılıp dağıtmak zevkli gelebiliyor. Ancak bir süre sonra biraz sıkabiliyor. Eğer günün yorgunluğunu üstünüzden atmak veya kafanızı meşgul etmeyecek eğlenceli bir oyun arıyorsanız Flatout 3 kesinlikle bunun için uygun.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 19:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2016 10:20
Benim de bu soruna iki yıl sonra cevabım :) hayır kardeşim normal oyun olarak çıktı windows xp uyumluluk ayarlayabiliyorsan ayarla steamda nasıl oluyor bilmiyorum ama windows 10 da çalışmıyor malesef ben de aldım çalıştıramadım onu araken bunu gördüm yazdım :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×