Focus Home Interactive, Vampyr'ın ilk ay satış rakamları açıkladı

Focus Home Interactive, Vampyr'ın ilk ay satış rakamları açıkladı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 13.07.2018 - 10:11
Ne iyi ne kötü

Focus Home Interactive, Haziran ayında PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapan aksiyon RPG oyunu Vampyr'ın ilk ay tüm platformlardaki satış rakamlarını açıkladı.

Vampyr ilk ay ne kadar sattı

Life is Strange serisi ile bilinen oyun stüdyosu DONTNOD tarafından geliştirilen, Vampyr ilk ay dünya çağında, tüm platformlarda 450 bin kopya satış sayısına ulaştı. Vampyr'ın yapım maliyetinin 10-15 milyon euro arasında olduğu açıklanmıştı. Vampyr'ın dağıtımcısı Focus Home Interactive, 500 bin ile 1 milyon arası ilk ay satışının kendileri için başarı olacağını belirtmişti. DONTNOD stüdyor'nun bu hedefe yaklaştığını söyleyebiliriz. DONTNOD stüdyo tepe yöneticisi OSkar Guilbert açıklanan ilk ay kopya satış sayısının ardından Twitter üzerinden bir tebrik mesajı paylaştı. Çok gururlu olduklarını, ve tüm yapımcı ekibe teşekkür ettiğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta Vampyr'ın pek çok hatasını düzelten bir güncelleme yayınlanmıştı. Özellikle oynanış ve kontrol mekaniklerinde bir takım iyileştirmeler son güncelleme ile gelmişti. Oyunun menüsü ve oyuncu dışı karakterlerin davranışlarındaki bazı oyun hatalarında da düzeltmeye gidilmişti.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 07:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bilgekhan
Bilgekhan 14.07.2018 14:28
Güzel oyundu şüphesiz ancak bir sürü eksiği vardı yine de ve Türkiye fiyatı 200 tl olması kötü oldu ki bir sürü AAA oyun ortalama oyun fiyatlarının bile aşağısında çok kez satılmıştı. Bu iki politika satış sayısının daha az olmasına sebep oldu bence. Tam bir açık dünya işlenebilseydi, Londra'nın o tarihteki havası mimari ve atmosfer olarak daha iyi işlenebilseydi, mekanikler de aynı şekilde, daha başarılı bir oyun olabilirdi
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2018 00:16
200 tl aşa yukarı 50 dolar yurt dısında ve yurtdısındaki insanlar için çok uygun bi fiyat şu zihniyetten cıkın artık ıyun ucuz bizim paramız değersiz anlayın sunu artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2018 10:22
Şu atmosferi ve oyun mekaniklerini biraz daha iyi yapsalardı çok daha iyi olacaktı
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×