1/2

Force Feedback Whell

Mert Karakılıç
Mert Karakılıç 3.06.2010 - 12:31
Yarış oyunlarına meraklı kullanıcılar için kaçırılmayacak bir ürün olan MS Force Feedback Wheel'i alınacaklar listenizde üst sıralara yerleştirin.

Uzun zamandır hevesle beklediğim Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel'i nihayet inceleme şansı buldum. Daha önceden yazılarımı okuyanlar ne denli Need for Speed hastası olduğumu bilirler. Böyle bir oyunun bağımlısı olunca, bu tip bir oyunu daha eğlenceli nasıl oynarım düşüncesi insana hakim oluyor. İşte bundan dolayı Microsoft'un bu ürünü her zaman kafamda yukarıdaki amaç için tek favori olarak kalmış bir üründü. Denedikten sonra da bunun yanlış olmadığını kanıtladı.

Çok hoşuma gitmesine rağmen fiyatı nedeni ile diğer parçalara da para ayırmaktan alamadığım içimde kalmış bir ürün kısacası... Fakat, biraz daha makul seviyelere gelen fiyatı ile sizlerin de tercihleri arasında bulunması gereken bir ürünü bu yazımızda inceliyoruz.

Microsoft, ismini bilmeyeniniz yoktur. Dünyanın en büyük yazılım firması... Hepimiz bu firmanın bug'lı ürünlerine kıyısından köşesinden bulaşmışızdır. Ben aynı zamanda bilgisayar programlayan biri olarak bunların normal olduğunu düşünsem de insanı sinir eden durumlar olmuyor değil. Neyse ki yazılımlardaki bu sorunlar Microsoft'un donanım ürünlerine sıçramamış. :) 

Side Winder Force Feedback Wheel gerek kutulaması gerekse kullanım rahatlığı açısından çok iyi hazırlanmış bir ürün. Lisanslı Microsoft ürünü kullanan arkadaşlar ürün kutulamalarının kalitesini bilirler. Microsoft bu üründe de kuralı bozmuyor ve ürüne yakışır bir işçilik sergiliyor. Kutunun içinden force feedback kısmını gerçekleştiren bölümle bütünleşik direksiyon, gaz ve fren pedallarını üzerinde bulunduran kısım, Microsoft Monster Truck Madness® 2, Microsoft CART Precision Racing® , driver CD'si, çeşitli Microsoft ilişkili broşürler ve kullanım kitapçıkları çıkıyor. Kutudan çıkan iki oyunda tabii ki force feedback efektlerini destekliyor. 14" bir monitörün kutusunun yaklaşık yarısı boyutundaki kutuya yukarıda saydığımız direksiyon ve pedallar özel olarak plastikle kaplanarak yerleştirilmiş. 

Ürünü kutusundan çıkarıp masanıza monte ediyorsunuz. Masadan çok rahat demonte edilebilmesi için altta bir kol bulunuyor. Direksiyonun yerleştirildiği masanın kalınlık detayları kitapçıkda yer alıyor. Direksiyonun masaya iyi oturtmanız yapabileceğiniz ani hareketlerde masadan ayrılmaması için önemli. Alttan direksiyonun masayı tam tutması sağlandıktan sonra gerekli kablo bağlantılarını kitapçığa bakarak yapabiliyorsunuz. Kitapçık her zamanki gibi türkçe hariç her dili içeriyor. Zaten kurulum ile ilgili 2-3 sayfa bir yazı var ne olurmuş Türkçe olsaymış değil mi...

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×