Format atılan Çinli robot olaydan sonra bakandan özür diledi

Furkan Güler
Furkan Güler 8.02.2018 - 10:21
Robot söylediklerinden pişman.

Dünya Güvenli İnternet Günü'ne özel yapılan etkinlikte görücüye çıkan Çin'den gelen Sanbot isimli robot, etkinlikle olay olmuştu. Etkinlik sırasında bakana "Yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum." söyleminde bulunan robot, daha sonrasında Arslan'a "Neden bahsediyorsun" cümlesini kurmuştu. Bunun üzerinde Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Robotun kafası karıştı. Buraya mı hitap edeyim, oraya mı, doğrusu benim de kafam karıştı. Robotu kim kontrol ediyorsa gereğini yapsın lütfen." diyen bakanın bu lafı üzerine robota format cezası verilmişti. Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ı sinirlendiren robot şimdi ise bakandan özür diledi.

Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın sözünü kesen robot özür diledi.

Etkinlik sırasında bakanın sözünü kesen robotun psikolojik baskı altında olduğu ve ruh sağlığının pek iyi olmadığı her halinden belli oluyor. Oteller ve hava alanlarında kullanılmak üzere geliştirilen robot, ard arda söylenilenleri pek iyi anlayamadığından karşısında daha yavaş konuşmak gerekiyor. Umarız kendisine gelecek olan yeni güncellemeler geliştiriciler robotun bu eksikliğini giderebilirler. Tüm bunlardan sonra ise robotun bundan sonra herhangi bir siyasi kişiliğin karşısına çıkartılmaması planlanıyor.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 6.05.2021 13:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2018 12:45
Yakında robot fetocu dıe haberler cıkabılır
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2018 09:26
Bizim yaptığımız robot böyle olur işte. Daha karşısındakine saygı gösteremiyor. Aile terbiyesi almamış. Dış mihrakların işi bu. İlla o robotu yöneten biri var. Bakanımızı küçük düşürmek için yapılmış bir komplo. Ben olsam parçalatırdım. Günah zaten. Heryer teknoloji heryer kamera. Ar denen bişi yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 13:40
Tam da bizim türklere yakışır bir olay. İşine gelmedimi format at.
etemelkuran
etemelkuran 8.02.2018 20:24
valla o bakan ve o zihniyetin türklükle alakası var mı önce ona bak klasik keko yaklaşımına girmeden önce bu herifler mezopotamyanın yarı çöl ikliminde ilimsiz bilimsiz soylardan gelip bi bklara giriyorlar destekleyenler daha keko
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 17:31
Ulan ülke iyice zaytunga döndü
Kalan Karakter : 300 Gönder
Format atılan Çinli robot olaydan sonra bakandan özür diledi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×