Fortnite hilecilere dava açtı

Fortnite hilecilere dava açtı

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 13.10.2017 - 10:07
Hilenin sonu bu.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız bir haberde Fortnite: Battle Royale ekibinin oyundaki hileciler ile nasıl baş etmeye çalıştığını belirtmiştik. Binlerce oyuncunun banlandığı bu süreçte stüdyo " Hile yapan oyuncuların oyundan uzaklaştırılması ve geri gelememesi için elimizden geleni yapıyor. Bu oyuncuları Fortnite: Battle Royale ve Epic Games'in çevresinden uzaklaştırmak için her yolu deniyoruz." açıklamasında bulunmuştu. Meğer stüdyo şaka yapmıyormuş. Epic Games yaptığı yeni açıklamada Brandon Broom ve Charles Vraspir isimli iki oyuncuya yaptıkları hile yüzünden dava açtı.

Fortnite hilecilere dava açtı

Bu iki arkadaşımız AddictedCheats.net isimli bir sitenin çalışanları. Vraspir "destek ekibinde" yer alırken Broom sitede "Moderatör". Bu dava basit bir hileden daha farklı çünkü bu site hileler için ücret almakta. Aklımıza ilk gelen olay Blizzard'ın Bossland isimli bot programı yapımcısına açtığı dava oldu. Bu dava Blizzard'ın 8.6 milyon dolarlık bir tazminat almasına neden olmuştu.

Dava bünyesinde ne kadar tazminat istendiği belirtilmedi. Ancak, Epic Games bu olayın tüm hilecilere gönderme olmasını istiyor. Fortnite: Battle Royale'in hilecilerle büyük bir sorunu var ve hızla büyüyen oyunun bu yüzden kaybetmemesini istiyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 03:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2017 16:04
hemen verdiginiz siteye girip indiriyorum teşekurlar bilgilendirme için :D reklamın iyisi kötüsü olmaz diye buna denir..
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2017 20:41
Boş işler peşinde koşmaya devam, tebrik ederim sizi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2017 02:06
İlk yorumu yapan MK okuru hilenin ücretli olduğunu görmedi herhalde. Çoluk çocuk işleri :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.10.2017 15:39
Helal olsun Epic Games'e acımasın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×