Fortnite, konsollarda kırılması çok zor bir başarı elde etti

Fortnite, konsollarda kırılması çok zor bir başarı elde etti

Furkan Güler
Furkan Güler 27.04.2018 - 01:28
Muhtemelen bu konsol neslinde herhangi bir oyun, Fortnite'ın bu başarısını asla geçemeyecek.

Sekizinci jenerasyon konsol neslinin en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Fornite, ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre konsollarda oynama ücretsiz olan oyunlar arasında en büyük oyun olmayı başardı. Sahip olduğu oyuncu sayısı ile rakiplerini kıskandıran başarılı yapımın bu başarısı ise ünlü istatistik şirketi Super Data tarafından açıklandı. Geride bıraktığımız Mart ayında 223 milyon dolar geliri Epic Games'in kasasına götüren oyuna her gün yeni bir güncelleme geliyor diyebiliriz.

Fortnite, konsol platformlarında oynaması ücretsiz en büyük oyun oldu

Oyun ile devamlı ilgilenen geliştiriciler, bu ilgisinin karşılığını almışa benziyor. Özellikle Twitch ve YouTube üzerinde yüksek izlenme rakamlarına ulaşan oyun, bu sayede oyunculara daha kolay ulaşıyor. Battle Royale oyunları arasında rekabet hissini en iyi veren oyun olan Fortnite, ilk başta PUBG'nin gerisinde olsa da, şu anda tahtını kimselere kaptırmıyor. Mobil platformlarda da bulunan yapım, aynı şekilde mobil taraftan da büyük gelirler elde etmeyi başardı. Bakalım ilerleyen dönemlerde Fornite'ın akıbeti ne yönde ilerleyecek? Hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 06:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×