Fortnite'a eSpor için ağızları açık bırakan tarihi yatırım geldi

Fortnite'a eSpor için ağızları açık bırakan tarihi yatırım geldi

Furkan Güler
Furkan Güler 22.05.2018 - 10:32
Dolar almış başını gitmiş, turnuvaları kazansak torunlarımız bile yaşadı.

Battle Royale tarafının en çok tercih edilen oyunu haline gelen Fortnite, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Oyuncu sayısı anlamında PUBG'yi çoktandır geride bırakan başarılı yapım, eSpor tarafına da büyük yatırımlar gerçekleştirmek için düğmeye bastı. Direkt olarak Epic Games tarafından yapılacak olan bu yatırım, eSpor tarihinin en büyük yatırımı konumunu aldı. Belirtilenlere göre Epic Games yöneticileri, Fortnite'ın 2018 - 2019 sezonunda gerçekleşecek olan turnuvalara tam 100 milyon dolarlık bütçe ayırma kararı almışlar.

Epic Games, Fornite'ın eSpor'u için 100 milyon dolar ayırdı

Bu sayının kesinlikle sadece turnuva ödüllerine ayrılan en büyük sayı olduğunu kabul edebiliriz. Bunun dışında eSpor'da diğer harcamalara da paralar ayıran Epic Games, fenomen haline gelen Fortnite'tan yüklü miktarlarda paralar kazanabiliyor. Ayrıca Fortnite'ı büyük bir rekabetçi oyun olma yönünde iten Epic Games, bakalım ilerleyen günlerde daha nasıl yatırımlar yapacak? Hep beraber göreceğiz. Battle Royale'ın PUBG tarafındaysa şimdilik büyük bir turnuva haberi yok. Ancak yakın zamanda PUBG de bu tarz turnuvalara büyük paralar ayıracaktır.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 22:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×