Fortnite'ın anlık oyuncu sayısı kendi rekorunu kırdı

Fortnite'ın anlık oyuncu sayısı kendi rekorunu kırdı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 10.10.2017 - 16:31
Fortnite emin adımlar ile yoluna devam ediyor

PUBG ile ilgili haberleri eminim görmüşsünüzdür. Anlık 1.8 milyon oyuncu ile rekorlar kıran oyunun günlük oyuncu sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Oldukça popüler bir hale gelen oyunun geriden de gelse önemli bir takipçisi var. Özellikle Battle Royale modunun aktif olmasından sonra oyuncu sayısını her geçen gün daha da arttıran Fortnite için yine iddialı diyebileceğimiz rakamlar açıklandı.

Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Fortnite anlık kullanıcı sayısında 500.000 barajını aşmış durumda. Tam 525.000 kişinin aynı anda oynadığı oyun günlük kullanıcı bazında da oldukça iddialı. Bu konuda 3.7 milyon kullanıcıya kadar çıkan yapım gelecek güncellemeler ve popüleritesinin artması ile birlikte bu sayıyı çok daha yukarı taşıma kapasitesine de sahip. Tabi açıklanan bu istatistikler ile birlikte yapım ekibi yine aynı mesajda oyunu oynayan herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmemiş. 

Fortnite'ın oyuncu sayısı 7 milyonu geçmişti

Battle Royale modu bedava olarak oynanabilen ve geçtiğimiz günlerde konsol çıkışını da yapan Fortnite'ın son olarak 7 milyondan fazla kullanıcı tarafından oynandığı açıklanmıştı. Aktif oyuncu sayısına baktığımızda oyunun gerçekten büyük bir başarı oranı yakaladığını da görüyoruz. 

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 07:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2018 21:23
lan lolün 100 milyon kişisi var lan :D Ama Fortnite Da Gene İyi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.10.2017 20:45
her şeyi geçtim adamlar iyi optimize etmiş üstüne hala optimize etmeye devam ediyorlar :D bluehole sis ve silah ekliyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×