Forza Motorsport 7 piyasadan kalıcı olarak kaldırılıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 31.07.2021 - 11:14
Forza Motorsport 7 piyasaya veda ediyor! Resmi olarak bir daha satılmayacağı açıklanan Forza Motorsport 7'yi satın almak için son haftalar.

Geçtiğimiz günlerde resmi Forza Motorsport internet sitesinde, çıkışından yaklaşık dört yıl sonra Forza Motorsport 7'nin oyun dünyasına veda edeceğini öğrenmiştik. 15 Eylül 2021'den itibaren ise oyun bir daha satılmayacak. Her ne kadar Forza Motorsport 7 piyasadan kaldırılıyor olsa da, hali hazırda kütüphanenizde bulunuyor ise oyuna her zaman erişim sağlayabilecek, ayrıca oyunu eğer bir Xbox Game Pass abonesi olarak oynuyorsanız ve daha önceden bir DLC satın aldıysanız, ilerleyen günlerde oyuna ücretsiz bir şekilde sahip olacaksınız.

Forza Motorsport 7 piyasadan kalıcı olarak kaldırılıyor

Resmi sitede paylaşılan bilgilere göre Forza Motorsport 7, ''End of life'' statüsüne erişiyor. Oyun her yerden satıştan kaldırılırken, artık resmi olarak satın almak (Kutulu halini satan yerler mevcutsa alabilirsiniz) mümkün olmayacak. Eğer hali hazırda bir Forza Motorsport 7 sahibiyseniz, oyuna istediğiniz zaman erişebilecek ve oynayabileceksiniz. Ayrıca eğer oyunu Xbox Game Pass üzerinden oynuyor ve daha önceden bir DLC satın aldıysanız, ilerleyen günlerde sizlere oyunun bir kopyası verilecek ve artık oyuna sahip olacaksınız. Eğer oyun piyasadan kaldırılmadan önce satın almak isterseniz de indirimli bir fiyattan sahip olma şansınız mevcut.

Forza Motorsport 7 piyasadan kalıcı olarak kaldırılıyor

Geçtiğimiz yılda Forza Horizon 3'ün 27 Eylül'de ''End of life'' statüsüne ulaştığını ve piyasadan kaldırıldığına şahit olmuştuk. Forza Horizon 3, 2016'da çıkmış ve 2020'de bizlere veda etmişti. Aynı şekilde Forza Horizon 2 ise 2014 yılında çıkmış ve 2018 Eylül ayında oyun dünyasından ayrılmıştı. Görünüşe göre Forza oyunlarına dört yıllık bir süre biçiliyor ve bu dört yıllık süre zarfının ardından oyunlar piyasaya veda ediyor. Aynı şekilde 15 Eylül 2021'de piyasaya veda edecek olan Forza Motorsport 7 ise dördüncü yılını doldurmuş oluyor.

Forza Motorsport 7 piyasadan kalıcı olarak kaldırılıyor

Forza oyunlarının yaklaşık olarak dört yıl sonra kaldırılması hakkında herhangi bir resmi açıklama bulunmasa da, bu kadarı da tesadüf olmamalı. 9 Kasım 2021'de çıkacak olan Forza Horizon 5'ten sonra gözler Forza Horizon 4'e çevrilecek. 28 Eylül 2018'de çıkan Forza Horizon 4'ün, 2022'de dördüncü yılını doldurması bekleniyor. Meksika'da geçecek olan Forza Horizon 5'in çıkışına oldukça az kalmışken, geçtiğimiz günlerde Forza Horizon 5'ten birbirinden etkileyici görseller paylaşılmış ve oyuncuların beğenisi toplanmıştı. Meksika'da geçecek olan oyun, manzaraları ile oyuncuları bir kez daha büyüleyecek gibi gözüküyor.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 03:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 14:46
Forza Motorsport 7 Ultimate Edition aldım editor bey abi, bilgilendirme için teşekkür ederim :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 13:13
Uzun zamandır oynuyorum güzel oyun grafikleri çok iyi araba oyunu almak isteyenlerin alması gereken bir oyun ayrıca çoğu araba oyunundan ucuz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 15:50
Forza Motorsport 7 Ultimate Edition 57TL olmuş, alınır ha.. Çok temiz fiyat ama en son Forza 3 oynadım acep ne alemdedir 7 bilemedim :):):) Bi vs atarım Gran Turismo SPORT ile o var PS4'ümde. Ondan iyise ki büyük ihtimal öyledir.. Alırım, fiyat çok çok iyi.
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2021 12:19
İşte o farkı bende biliyorum da herkese soramıyorsun çünkü bilen az :) Ultimate Edition kapacağım bugün, Forza Horizon 3'ü de böyle almıştım (geçen yıl sanırım) güzel oldu ki bu sim, daha da severim. Seriye çok uzak kaldım ondan tereddüt ediyordum da yok genel yorumlar gayet iyi 7 için..
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 21:37
Bende var senelerce granturismo oynadım gt tadı ayrı forza tadı ayrı bi al bak derim durumun varsa güzel oyun grafiklerin renk paleti çok gerçekçi....
Kalan Karakter : 300 Gönder
Forza Motorsport 7 piyasadan kalıcı olarak kaldırılıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×