Fransa Profesyonel Futbol Ligi'nin espor ligi kuruluyor

Onur Güner
Onur Güner 20.10.2016 - 14:52
FIFA sözünde duracak gibi
Hatırlarsanız geçen gün yaptığımız bir haberde FIFA'nın artık espora daha çok değer vereceğini ve bu yönde çalışmalarını arttıracağını söylemiştik. FIFA başkanı Gianni Infantino tarafından bizzat yapılan açıklamaya göre ülkelerde espor federasyonu kurulması için çalışmalar yapılacak ve profesyonel ligler oluşturulacaktı. Bu açıklamalardan sadece birkaç gün geçti ki FIFA ilk hamlesini yaptı. Espor ile alakalı ilk güzel haber Fransa Profesyonel Futbol Ligi'nden (Fransa 1.Lig) geldi. Fransa 1. Lig başkanı Didier Quillot, futbol liginin bir alt dalı olarak EA Sports ortaklığında gerçekleşecek FIFA 17 e-Ligue-1'i duyurdu. Turnuvanın hem yaz hem de kış ayağı olacak. Takımlar Kasım-Ocak ayı içerisinde ve Şubat-Mart ayı içerisinde şampiyon olabilmek için birbirleriyle yarışacaklar.

Fransa Profesyonel Futbol Ligi'nin espor ligi kuruluyor
Fransa 1. Lig'de yer alan 20 futbol takımının da katılacağı bu espor turnuvasına takımlar bünyesinde 2 oyuncu barındırabilecek. Bir oyuncu Xbox One üzerinden diğer oyuncu ise Playstation 4 oyun konsolu üzerinden ayrı kulvarlarda yarışacaklar. En çok puanı alan takım ise Mayıs ayında gerçekleşecek playofflara katılacak ve şampiyon olan ekibin oyuncuları ise bizzat FIFA tarafından yapılacak Avrupa Ligi'ne katılmaya hak kazanacak. Yani bu durum sadece Fransa ile geçerli olmayacak. Avrupa'nın çeşitli futbol takımları da espor kadrosunu oluşturacak ve kendi liginde yarışacak. Her takım kendi liginden şampiyon olduktan sonra Avrupa Ligi'nde buluşacak. Ardından takımlar Dünya Finalleri'ne katılmaya hak kazanmak için kıyasıya mücadele edecekler. Bakalım sıradaki espor ligi hangi ülke için kurulacak bekleyip göreceğiz.

Unutmadan; FIFA, espora desteğini arttıracak haberimize buradan ulaşabilirsiniz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2021 00:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
Fransa Profesyonel Futbol Ligi'nin espor ligi kuruluyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×