1/9

Freelancer

Deniz Göle 3.06.2010 - 12:31
Uzay simülasyonları ender piyasaya çıkan oyunlardır.

Uzay simülasyonları ender piyasaya çıkan oyunlardır. Hele iyi olanlarını bulabilmek daha bir zordur. Bunların hepsini bulabildiğiniz bir oyun buldunuz, oynadınız, bitirdiniz diyelim o zaman da pişmanlık duyarsınız. Kimbilir yenisi ne zaman gelir. Bu tür oyunların en iyisi de tartışmasız Tie Fighter serisidir. Lucasarts bu oyunlarda gerçek bir uzmandır. Yaptığı tüm oyunların hakkını da verir, bize de gidip gene George amcamızın cebini doldurmak kalır.

Oyunumuz Freelancer ileri düzeyde güzel grafiklere sahip. Tie Fighter serisine göre kolay sayılır. Ancak oyun bir hayli uzun. O yüzden hemen görevlere başlayalım.

MISSION 1

Manhattan, New York

Beer Glass Icon'una tıklayalım, barmenle biraz konuştuktan sonra bize Jun'ko Zane ile konuşmamızı söyleyecek.Gidip Jun'ko Zane ile konuşalım.Bir süre sonra onunla Equipment Dealer'da buluşalım.Bize standart bir gemi verecek ve 2000 kredilik bir iş önericek. İşi alalım ve Launch Pad'e gidip uzaya çıkalım.Burada bizi kumanda edecek olan Michael King'i tanıyacağız.Gemimiz çalıştıktan sonra üç pencere açılacak bunlardan soldaki waypointler, ortadaki harita, sağdaki de görevlerimiz ve görevi tamamlayınca alacağımız ödül.

Avenge The Donau

Buradaki görev tüm düşman gemilerini yoketmek.Kolay bir görev pek çok yardımcı gemi var yanımızda, bir çeşit antreman.Tüm gemileri yokedince Forth Bush'a gidin ve iniş yapın.

Join The Convoy

F4 ile hareket planlarını görelim ve USV Brandt'e uçalım.Görev Liberty President ile görüşmeye gelenleri öldürmek.Trade Lane içindeyken birkaç Rogue bizi rahatsız edecek,onları temizleyelim.Ancak daha fazlası gelecek. Aldığımız emir onlara bulaşmamızı gerektiriyor.Biz de bulaşmayalım.USV Brandt grubuna katılalım ve Trade Lane'e geri dönelim.Pittsburg gezegeninin üssüne iniş yapalım.

Pittsburgh, New York

Bu görevde kralın bizim yardımımıza ihtiyacı var bize Liberty Rogue'larının gizli üssünden bahsedecek ve onu yoketmek için bize ihtiyacı olduğunu söyleyecek.Uzayda kendisiyle buluşmamızı isteyecek.Uzaya çıkmadan önce Equipment Dealer'a gidin ve ihtiyaçlarınız tamamlayın.Hazır olunca Launch Pad'e gidin ve uzaya çıkın.Bazı gemiler de bize katılacak.Epsilon 1 ile bir takım oluşturun.Bu sırada Hapishane gemisinden(Prison Ship) bir mesaj gelecek. Saldırıya uğramışlar ve hala ateş altındalar.Hemen oraya gidin ve gemiyi koruyun.Yokedilmesine kesinlikle izin vermeyin.

Continue The Search Pattern

King bizi yeni bir waypoint'e yönlendirecek.Emirleri dinleyelim.Bu sırada Beta 42ten yardım çağrısı gelecek.Tüm düşman gemilerini yok ederek ona yardım edelim.

Beta 4 Report

Buradaki görev silah platformlarını yoketmek.Bunlardan iki tane var ve bir tane de üs mevcut.Üste 6-7 tane gemi var.3-4 tane gemi yokettikten sonra silah platformlarına ateş edelim.Aşağı yukarı 60 civarında bir hızla uçun ve platformlara ateş edin.Bunu da halledince Delta Wing gelip üssü havaya uçuracak.

Criminal Base Destroyed

Pittsburg'a geri dönelim.Şimdi burada kendinize barda yeni görevler bulabilir ve kredinizi arttırabilirsiniz.Daha iyi gemiler almak için de Equipment Dealer'a uğrayın.Kolay görevler seçin kendinize, mesela birini öldürmek veya rehin almak gibi. Bu görevlerin sonunda yeni bir dost ve düşman kazanıyorsunuz bunu aklınızda tutun.(Yardım ettiğiniz grub dostunuz, öldürdüğünüz veya rehin aldıklarınız ise düşmanınız oluyor.).İlk görevler dizisi siz level 3'e ulaşınca son buluyor.