Friday the 13th: The Game'e ait hediye kodlar çalındı ve satıldı

Friday the 13th: The Game'e ait hediye kodlar çalındı ve satıldı

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 5.02.2018 - 21:39
Herkes şaşkın.

Kickstarter işleri genelde pek düzgün ilerlemez. Bunun en iyi örneklerinden biri zamanında Karınca Simülatörü için para toplayan oyun yapımcıları, paranın tamamını içkiye ve eğlenceye yatırdıklarında olmuştu. Fakat bu olay, hatalardan daha çok hırsızlık ile alakalı. Friday the 13th'ün meşhur hayatta kalma oyunu, zamanında Kickstarter'da belirmiş ve herkesin dikkatini çekmişti. Belirli bir süre sonra lisanslanan ve çıkarılan bu oyuna, zamanında yardım edenler için özel hediyeler bekleniyordu, fakat hediye olarak verilecek kodlar çalındı ve eBay'da ilanları çıkmaya başladı.

Promosyonel kodların tanesi 180 dolar, ama yine de kapış kapış gitti!

Özellikle oyunu eskiden desteklemiş olanlar için yayınlanacak bu kodlar, Gun Media adlı yapımcıların dolabında saklanıyordu. Oyuna ait özel kodlar yavaş yavaş eBay'de çıkmaya başlayınca Reddit'teki oyuncu kitlesi bunu fark etti ve Gun Media'ya ulaştı. Daha sonrasında iş partnerlerinden birinin kodları çaldığı Gun Media tarafından doğrulandı. Belirli hesaplardan yüklenen ilanlar yine de promosyon kodlarını 180 dolar gibi uçuk bir fiyatla satmaya devam ediyordu. Yakın zamanda kaldırılan ilanlar ile kodlar geri alındı. Yakın bir süre içerisinde yeni bir ofise taşınacaklarını belirten Gun Media, böyle bir durumun olmayacağının garantisini verdi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 01:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×