1/2

Fuel

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Yakıtınız bitmeden ayağınızı gazdan kesmeyin!
Platformlar XBox 360
Fuel
  • Yapımcı - Yayıncı Asobo Studio - CodeMasters
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
Merlin Puanı 78
Artılar Grafikler, inanılmaz boyuttaki harita, Burnout Paradise'a yakın oynanış, çoklu-oyuncu desteği
Eksiler Oynanabilirlik, tekrarlayan görevler
Pist bazlı yarış oyunları, bu aralar epey ilgi çekiyor. Bu yarış simülasyonlarında; tüm dünyadaki pistlerde keyfinizce yarışabiliyordunuz. Fakat Burnout Paradise, efsanevi yapısıyla bunu birkaç adım öteye taşımayı başarmıştı. Şehir caddeleri de sizin pistinizdi ve etkileşim yapısı inanılmazdı. Midnight Club: Los Angeles; Burnout’un başarısını bile ileriye götürmeyi başarmasıyla tanındı. Şimdi de Fuel, bayrağı devralmak ve ileriye taşımak istiyor.

Fuel
"Oyunda motosikletten, büyük kamyonlara kadar farklı türde araçlar bulunuyor."

Felaketlerin yarışı

İlk verilere göre bunu başarabilecek bir kapasitesi de bulunuyor. Yapım, tüm dünyayı sizin pistiniz hale getirmekte tereddüt etmiyor. Üstelik bunu her hava koşulunda başarıyor. Fuel, genel yapısı itibariyle bu kadar hırslı olunca, onu geliştirmesi de kısa sürmemiş. Asobo; Ratotuille ve Wall-E gibi yüksek bütçeli yapımlarla bile pek ilgilenmeyip, Fuel’e odaklanmış. Aslına bakarsanız çok da iyi yapmış. Gişeye oynayan ürünlerin, genelde pek kaliteli olmadığı oyun severler tarafından gayet iyi bilinir. Fuel ise pek çoğumuzu tatmin edecek yapıda. Aslında proje yaratılırken devasa bir multiplayer olması öngörülmüştü. Daha sonra şirket yöneticileri tarafından, tek kişilik görevlere de odaklanılması gerektiği ortaya kondu ve iyi de oldu.

Küresel ısınma dünyanın en büyük sorunlarından biri, değil mi? Şimdi ne saçmalıyor bu diyorsunuz eminim. Şundan bahsetmek istiyorum; Fuel, küresel ısınma sonrasında biraz çıldırmış olan hava koşullarını gayet iyi yansıtıyor. Kış mevsiminde bile aşırı sıcaklar veya Haziran’da yağan karlar ile bizi şaşırtmayı iyi başarıyor. Bununla da kalınmamış; mahvolmuş ve yitip gitmiş ormanlarda, izole edilmişlik duygusu ile dostlarınızla yarışabiliyorsunuz.

Fuel
"Zorlu doğa şartlarına karşı, farklı yollarda rakiplerimize karşı yarışıyoruz."

Simülasyonda, yalnızca otomobillerle yarışmıyorsunuz. Dev S.U.V’ler, motosikletler, kamyonlar, bisikletler hatta bunlarından melezlerinden bolca mevcut. Aracınızı siz de geliştirebilirsiniz. 70 model bir Chevrolet Camaro’dan, kaslı bir estetik harikası yaratabilirsiniz. Yarışları bitirmek için tek bir yolunuz da yok.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×