1/2

Fuel

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Sana göre kaçmak olabilir, ama değil!
Platformlar PC
Fuel
  • Yapımcı - Yayıncı Asobo Studio - CodeMasters
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 70
Artılar Devasa bir harita
Eksiler Görsellerdeki bir takım problemler, yapay zekâdaki aksaklıklar
Yıkım sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışan ufak insan grupları ve bir kurtarıcı, genellikle filmler ve oyunlarda sıkça konu edilen temalardan bir tanesidir. Umutlar az olsa da yaşamak önemlidir ve bunun için mücadele etmek gerekir. Ölenler ve geride bıraktığımız insanlar olsa da, mutlak zafer, kaçınılmaz bir son olacaktır. Fuel ise, bu temaya farklı bir bakış açısı getiriyor. Dünya üzerindeki yaşam, büyük ölçüde sona ermiş, doğal denge bozulmuş ve güç düşkünü rejimler arasındaki savaşların etkileri her yerde görülmektedir. Fakat buna rağmen tek amaç yarışmak, evet hem de kaçarcasına yarışmak. Kötü olan her şeyi arkada bırakarak, gaza sonuna kadar basarak kaçmak belki de…

Fuel
"Fuel'da, motosiklet, araba, ATV ve Hovercraft olmak üzere 70 farklı araç var."

Uzun bir bekleyişin ardından

Fuel, ilk duyurulduğunda takvimler 2005 yılını gösteriyordu. Grand Raid Offroad ismiyle lanse edilen yapım, daha sonra Fuel ismini aldı ve 4 yıllık bir bekleyişin ardından oyunculara sunuldu. Fuel, henüz kendisini oynamadıysanız bile sizi etkilemeyi başarabilen bir yapım. Şöyle ki; Fuel’in barındırdığı harita, toplamda 14.400 km² ve bu bir rekor. Fuel’da, oyuncuyu hiçbir şekilde kısıtlamayan ve tamamen keşfedilebilir bir çevre var. Kurak araziler, ormanlar, karlı bölgeler veya çöller gibi noktalarda yarışabiliyoruz. Yarışmayı bıraktığımız anda, önümüzde keşfedilmeyi bekleyen devasa bir dünya var demektir. Zira bonuslar keşfedebiliyor ve hatta henüz açılmamış (Unlock edilmemiş) araçlar bulabiliyorsunuz.

Fuel
"Genel olarak yapımdaki görsellik ve araç modellemeleri iyi sayılır."

Oyun, zamana karşı yarışmanızı, rakiplerinize üstünlük kurmanızı veya doğanın gücüne karşı koyarak yarışmanızı istiyor. Fuel, arcade yarış tarzında olduğu için, gerçekçi fizikler ve kontroller sunmayan, daha basite indirgenmiş bir oynanışa sahip. Bu sebeple çoğu kez gaz pedalından ayak çekmeye gerek yok. Yarışlara göre araçlarınızı değiştirebiliyor, karakterinizin görünümünde bazı değişiklikler yapabiliyorsunuz. Tabii ki çoğu özellik, henüz açılmış değil.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×