Gamescom 2020 oyun fuarı Koronavirüs sebebiyle iptal edildi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 17.04.2020 - 12:00
Oyun dünyasının en önemli ve en büyük fuarlarından biri olan Gamescom fuarının 2020 ayağı Koronavirüs Salgını nedeniyle iptal edildi.

Covi-19, diğer adıyla Koronavirüs Salgını, oyun dünyasının en önemli ve büyük fuarlarından biri olan Gamescom fuarını da vurdu. organizasyondan sorumlu olan Kolnmesse her ne kadar E3 2020 fuarının iptal edilmesinden sonra Gamescom'un yapılacağını açıklasa da, gidişatın beklenen seviyede olmaması nedeniyle fuarın iptal edildiğini açıkladı. 

Gamescom 2020 oyun fuarı Koronavirüs sebebiyle iptal edildi

Çin'in Wuhan kentinden çıkan Koronavirüs Salgını, bildiğiniz gibi kısa bir sürede hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayıldı. Ülkemizde de hergün onlarca cana mal olan bu salgın, doğal olarak birçok etkinlik ve fuarın iptaline de sebep oluyor. Virüsün bir türlü kontrol altına alınamaması, muhtemelen bu yıl içerisinde yapılacak bütün organizasyonların iptaline sebep olacak. Nitekim ESA'nın iptal ettiği E3 2020 fuarından sonra Kolnmesse'den de beklenen açıklama geldi ve Gamescom 2020 iptal edildi. 

İptal kararı ile birlikte fuarın dijital olarak düzenleneceği konusunda da bir açıklama geldi. Bu konuda detaylar ve işleyişin nasıl olacağı ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Koronavirüs Salgını hakkında hala bir çözüm bulunamamış olması ve fuara kalan süre göz önüne alındığında iptal haberinin geldiğini söyleyebiliriz. Diğer türlü fuar zamanı ya da yakın tarihlerde yapılacak iptallerde katılımcıların büyük karışıklık yaşadığı da bir gerçek. Bu da iptal kararının önemli bir etkeni olabilir.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 07:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2020 14:02
bu 2020 nedir ya. vallahi yıldan soğudum
Kalan Karakter : 300 Gönder
Gamescom 2020 oyun fuarı Koronavirüs sebebiyle iptal edildi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×