Ubisoft, Gamescom 2019 açılış videosuna telif attı

Ubisoft, Gamescom 2019 açılış videosuna telif attı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.08.2019 - 14:10
Youtube politikası tartışılmaya devam ediyor

Youtube'un telif politikasında sık sık meydana gelen yanlışlıklar ve hatalar ile karşılaşıyoruz. İşte bunun yeni örneği de dün akşam gerçekleşen Gamescom 2019 açılış seronomisinde yaşandı. Ubisoft, 2 saati aşkın süren bu açılış videosuna telif attı. 

Ubisoft, Gamescom 2019 açılış videosuna telif attı

Geoff Keighley'nin sunumunu yaptığı ve Game Awards sayfasından da canlı olarak yayınladığı bu etkinliğin tekrar videosu telif ihlali nedeniyle kaldırıldı. Ubisoft imzalı Anno 1800 ek paketinin yer aldığı görüntüler sebebiyle Digital Millennium Copyright Act tarafından telif yiyen bu video yayından kaldırıldı.

Tabi ki bir süre sonra bu telif geri çekildi. Muhtemelen Geoff Keighley ekibinin Youtube ile iletişime geçmesi sonucu telif kısa bir sürede kaldırıldı. Tabi her video bunun kadar şanslı değil. Yine aynı şekilde Kerbal Space Program 2 videolarının da telif hakları kısıtlamasına takıldığı belirtiliyor. Youtube'un otomatik telif atan bu sistemi, bu tarz kapatılan video örnekleri ile tartışılmaya devam edecekmiş gibi duruyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2020 06:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×