Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anıyoruz

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 10.11.2021 - 01:22
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve büyük bir minnet ile anıyoruz.

Bugün günlerden 10 Kasım 2020. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bedenen aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan ve aynı zamanda kısa hayatına birçok başarı, zorlu görevler, savaşlar ve güzel anılar sığdıran Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de aramızdan ayrılmıştı. 83. ölüm yıl dönümünde ise her yıl olduğu gibi bu yıl da 09:05'te hepimiz için adeta hayat durdu.

Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem ve saygı ile anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anıyoruz

Yaşamının büyük bir bölümünü cephelerde geçiren ve bu dönemlerde büyük başarılar elde eden Kemal Atatürk, aynı zamanda cumhuriyetin kurulmasından sonra da birçok başarıya imza atmıştır. Hayatının sonuna kadar kendini adeta milletine adayan ve bu süreçte onlarca kurum açan Atatürk, başta Nutuk ve Geometri kitapları olmak üzere birçok kitap ve çeviriye de imza atmıştır.

Tüm Merlin'in Kazanı ailesi olarak, kendisini bugün bile yine şükran, gurur ve özlemle anıyoruz. Bu vesile ile ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu vatan uğruna canlarını hiçe sayan ve saymaya devam eden tüm şehitlerimizin ruhu şâd olsun..

"Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar."

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 09:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.11.2021 12:47
Bu millet için 20 gümlek fazlaydın be Atam.. Sayene (senden sonraki tüm rezil yönetimlere rağmen) gene kör topalda olsa medeniyet gördük.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.11.2021 21:12
şu zor günlerde keşke hala yanımızda olsaydı diyorum.. Ülke böyle olmazdı.. O kadar özledik ki o vatan sevgisini insanlara saygıyı.. Şuan dışarı çıkarken bile can güvenliğimiz yok bu güzelim ülke nasıl bu hale geldi çok üzülüyorum..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.11.2021 18:19
Bugün dışarıdayken insanların saygı duruşuna geçmeleri beni çok duygulandırdı. İnsanlar nasıl da sahip çıkıyor ona. Çok sevilen bir lider.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Masterlee
Masterlee 10.11.2021 12:59
Her 10 Kasım da saat 9 u 5 geçe insanın gözleri dolar mı ? Nasıl bir insanmışsın kaç yıl oldu senin için hala ağlayanlar var. Dünyada teksin. Sevgiyle Atam..
2 Dandik oyuna yüzlerce yorum yapanlarında bir zahmet buraya da birşeyler yazmasını isterdim. Kimseyi suçlayamam fakat garibine gidiyor insanın. Lütfen troller hemen saldırmaya kalkmasın ama gerçek bu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.11.2021 12:34
Saygı ve özlemle. Bir insan bıraktıklarıyla ebediyse eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletine bizlere bıraktığı tüm bu kazanımlar, bedenen olmasa dahi fikirleri ve devrimleri bağlamında sonsuzluğunun açık bir kanıtıdır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anıyoruz

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×