1/3

Gears of War 3

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Acil yardım çağrısı!
Henüz Xbox 360 yeniydi ve onu güçlü kılacak isimlere ihtiyacı vardı. Call of Duty 2, her ne kadar başarılı satış rakamları elde etse de Multiplatform'du ve Microsoft'un istediği bu değildi. Planlar belirlendi, hatta yeni projeler için, halen devam etmekte olanlardan da vazgeçildi; Halo'nun PC MMO'su iptal edilmiş, onun yerine konsol için Halo 3'ün çalışmalarına başlanmıştı. Yine de bu uzun sürebilirdi, farklı bir isim gerekiyordu ve kurtarıcı, Epic Games'ten geldi; Gears of War...

İlk videosu yayımlandığından bu yana büyük yankı uyandıran Gears of War; iç karartıcı yapısı, şiddet içerikli sahneleri ve dönemin müthiş grafikleriyle gönüllerde taht kurmayı bilmişti. Bu tadı sadece bir kezle sınırlandırmak istemeyen yetkililer, iki numaralı yapımı da ihmal etmedi, hatta şimdi de üç geliyor. Bir süredir söylenti boyutunda olan yeni oyun ihtimalleri nihayet doğrulandı ve destansı üçlemenin finali için geri sayım başladı.

Gears of War 3


Savaşın bittiğini kim söyledi?

Gears of War 3 (GeoW3), iki numaralı yapımın 18 ay sonrasında başlayacak. Dünyanın gördüğü en sağlam adamlar yine bizimle; Marcus, Dom, Cole ve Baird. İlk açıklanan bilgilere göre Marcus ve Dom, bu kez farklı bir takımda direnişe dahil oluyor. Bu sadece olmuş olması gerektiği için değil, hikâye derinliğine yeni bir boyut katacağı için önemli. Şöyle ki Gears of War 3'ün senaryosu, Pulp Fiction (Ucuz Roman) tarzında ilerleyecek. Hikâyede ilk kez örtüşen noktalar görecek, bazen de birleşmelere şahit olacağız.

Ek olarak bir de bayan karakterden söz edelim. Evet, bu defa bir de kadın savaşçı göreceğiz. Daha önceden de tanıdığımız Anya, bu kez elindeki silahıyla ölüm kusacak. Kendisi Delta takımının en yeni ve tek bayan üyesi. Karen Traviss (Star Wars ve Gears of War'un kitaplarını da yazdı) tarafından kaleme alınan oyun, başta da belirttiğimiz gibi "destansı üçlemenin final oyunu" olacak. Bundan sonra yetkililer ne yapar bilinmez, ama 3 numaralı yapımın ardından Marcus ve arkadaşlarının silahlarını bırakarak birer manav tezgahı açacağını sanmıyorum.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×