1/3

Ghost Master

Muratcan Araboglu 3.06.2010 - 12:31
Hayaletleri kurtarmakta zorlanıyorsanız işte tam çözüm

Merhaba. Ghost Master adlı oyunun tam çözümünde bölümlerin bitirilmesinden çok esir ruhların nasıl kurtarılacağını anlatacağım. Çünkü bölümler herkesi kaçırmak veya esir ruhları kurtarmak dan oluştuğu için zorlanacak bir şey yok. Çoğu bölümde ruhları kurtarma zorunluluğu yok anca hayaleti kurtarırsanız sizin grubunuza katılıyor ve onun yetenekleriyle daha güçlü hale geliyorsunuz. İşte bu muhteşem oyunun tam çözümüne başlıyoruz.

The Calamityville Horror

Esir Ruhlar:

Arclight: Arclight bodrumda ve onu kurtarmak için stonewall adlı hayalete ihtiyacımız var. Stonewall ı yere koyup, tremor gücünü kullanın. Oluşacak deprem sonrası duvardan bir tuğla düşecek sonrasında ise ceset bulunup Arclight özgürlüğüne kavuşacak.

Maxine Factor: Bu ruhumuz ise makyaj malzemelerini bir bayanın denemesini istiyor. Bunun için onun bulunduğu katta birileri olduğunda Intrigue gücünü kullanmanız gerekiyor. Kapı tahtalarla kapatılmış olduğu için önce bir erkeğin tahtaları sökmesi ardından ise bir bayanın içeri girip makyaj malzemelerini incelemesi gerekiyor.

Static: Bu ruhumuz maalesef çatıda bacaya bağlı kalmış. Bacada ise kemikler olduğu için bir türlü oradan kurtulamıyor. Onu kurtarmak için stonewall’ı oradaki bitkiye koyup tremor gücü ile deprem yaratın böylece kemikler düşmüş olacak. Ardından evdeki piyanoya Booyu koyup Kinesis gücünü kullanın. Bu sayede staticide kurtarmış olacaksınız.

Summoners Not Included

Esir Ruhlar:

Raindancer: Stonewall u onun bağlı kaldığı tuvaletin yanına koyup tremor ile deprem yaratın. Oradaki kovan düşecek ve tuvalete bir girdiğinde ruhumuz özgür olacaktır.

Whisperwind: Bu ruhu kurtarmak için Aetheri Wisperwind ın yanına koyup, Shattering Song gücünü kullanın.

Moonscream: Moonscream’ın özgür kalması için kendisinin spooky surprise gücünü kullanmamız gerekiyor. Ancak bu gücü oyundaki öğrencilere karşı kullanmayın daha sonra gelecek profesöre karşı kullanın.

Weird Seance

Esir Ruhlar:

Lucky: Lucky bir tilt üzerinde bağlı kalmış. Onu kurtarmak için biri tilt oynarken Lucky nin Charm gücünü kullanın.

Terroreyes: Bu hayaleti kurtarmak için Aether’ı terroreyes ın bağlı kaldığı odanın dışarısına bağlayıp Shattering Sound gücünü kullanın.
Wendel: Ted Gable’ı korkutup kaçırdığınızda Wendel serbest kalacaktır.

Deadfellas

Esir Ruhlar:

Fingers: Bu ruhu kurtarmak için onun unuttuğu şarkıyı ıslıkla çalan aşçıyı onun bulunduğu odaya götürmemiz gerekiyor. Bunun için aşçıyı alt katta sürekli olarak korkutun ve üst kata çıkmasını sağlayın.

Wavemaster: Lucky’yi Wavemaster’ın bulunduğu yere koyup cut lights gücünü kullanmalısınız. Onların yanına da raindancer’ı koyun. Işıklar söndüğünde biri aşağı ışıkları açmak için inecek. İndiği sırada Raindancer’ın Flood gücünü kullanın. Bu sayede oraya inen kişi pompayı çalıştıracak bu sayede ruhumuz özgürlüğüne kavuşacak.

Flash Jordan: Wavemaster’ı kurtarıp onun bulunduğu odaya koyun ve hailstrom gücünü kullanın ve ruh serbest kalsın.

Knuckles: Bu ruhu kurtarmak için kumar oynayan krupiyenin kaybetmesi lazım. Bunu sağlamak için isterseniz krupiyenin rakibi olan kişiye Lucky’nin Luckstorm gücünü uygulayın veya krupiyeye sürekli Jinx gücünü kullanın. Tercih sizin.