Ghost of Tsushima, en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.03.2021 - 12:49
Geçtiğimiz yılın en iyi oyunlarından biri olan Ghost of Tsushima, PS4 platformunda en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri oldu.

Ghost of Tsushima PS4 için geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmış ve oyunculardan büyük beğeni toplamıştı. Hikaye ve sunumdaki bazı aksaklıklara rağmen dünyası ve dövüş sistemi ile beğeni toplayan Ghost of Tsushima, bu beğenisini istatistiklere de yansıtmışa benziyor. Gelen istatistiklere bakıldığında oyunun Playstation 4 platformunda en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri olduğunu görüyoruz.

Ghost of Tsushima'ya olan ilgi oldukça büyük

Açık dünya oyunları her ne kadar büyük bir oyuncu kitlesine hitap etse de bitirilme oranları diğer yapımlara göre daha düşük seviyelerde kalıyor. Ghost of Tsushima ise bitirme oranı ile Playstation 4 platformuna çıkan açık dünya oyunlarında ikinci sıraya kadar yükselmiş durumda. İlk sırada ise yine konsola özel olan oyunlardan biri olan Marvel's Spider-Man oyunu bulunuyor. Bu oyun satın alan oyuncuların %50.8'i tarafından bitirilirken Ghost of Tsushima ise %50.2 oranı ile listenin ikinci sırasına yerleşmiş. 

The Witcher 3 oyunu %29.8 oranında kalırken son dönemin en beğenilen yapımlarından biri olan Red Dead Redemption 2'nin ise sadece  %28.2 oranında bitirildiğini görüyoruz. Ungeek sitesi tarafından paylaşılan oranlar şu şekilde; 

Ghost of Tsushima, en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri oldu

Marvel’s Spider-Man – 50.8%

Ghost of Tsushima – 50.2%

Assassin’s Creed Origins – 38.2%

Far Cry 5 – 36.7%

Days Gone – 34.7%

Horizon Zero Dawn – 34.1%

Assassin’s Creed Odyssey – 30%

The Witcher 3 – 29.8%

Death Stranding – 28.6%

Red Dead Redemption II – 28.2%

Watch Dogs 2 – 24.9%

Assassin’s Creed Valhalla – 19.8%

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 21:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.03.2021 20:19
Çok derli toplu bir oyundu özellikle görev dizaynı ve göreve giderken ne sunacağını az çok kestirmen neyi ne zaman yapacağına karar vermende büyük rol oynuyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ghost of Tsushima, en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×