Gigabyte, anakartlara çift Thunderbolt getirdi (Video Röportaj)

Murat Halilbeyoğlu 12.09.2012 - 15:13
USB mi? O artık eski moda!
GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd, 11 Eylül 2012 Salı günü düzenlemiş olduğu lansmanda çift onboard Thunderbolt  bağlantısını sunmada ilk olan en son GIGABYTE 7 serisi anakartlarını çok değerli basın mensupları ve iş ortaklarına tanıttı. Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen etkinliğe katılan birçok seçkin davetli, GIGABYTE’ın Thunderbolt destekli anakartları hakkında GIGABYTE Satış ve Pazarlama Müdürü İbrahim Yıldırım tarafından yapılan sunumu dinleme ve soru sorma şansını yakaladılar.
 
Gigabyte, anakartlara çift Thunderbolt getirdi (Video Röportaj)
Yapılan sunumda sadece beş dakika içinde 1TB veri aktaran nefes kesici veri aktarım hızıyla, aynı anda 12 cihaz artı 3 dijital görüntüye kadar bağlayabilme yeteneğiyle GIGABYTE Thunderbolt anakartların masaüstü bilgisayarda şimdiye kadar ki en hızlı bağlantı arayüzünü sunduğu anlatıldı.

Ayrıca GIGABYTE Thunderbolt anakartların kullanıcılara, hem PCIe hem de DisplayPort trafiği içeren iki yönlü 10Gbps veri hattı üzerinden aynı anda 12 cihaza kadar papatya dizimi kullanma olanağı sağladığından bahsedilerek; bu anakartların PC'nize birden fazla yüksek hızlı depolama aygıtı ve HD ekran bağlamayı her zamankinden daha kolay yapabilmek için masaüstü PC bağlantısını yeniden tanımladığı önemle vurgulandı.

Lansmanda davetliler yapılan demo show ile anakartların performansını canlı olarak izleme olanağı da buldular.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2024 06:50
Kalan Karakter: 300 Gönder
Gigabyte, anakartlara çift Thunderbolt getirdi (Video Röportaj)
İlginizi Çekebilir