1/7

Gigabyte GTX470 SLI

Ruşen Göbel
Ruşen Göbel 1.07.2010 - 14:52
İki tane GTX470'i birbirine bağlayıp, Voltran'ı oluşturuyoruz.

Bir zamanlar bilgisayar sistemleri ne güzeldi... Bir tane işlemci, bir tane bellek, bir tane ekran kartı ve bir veya iki tane sabit disk... Bir süre sonra sunuculara çift işlemci desteği geldi. İki işlemciden aldığı güç ile performansını ikiye katlayan bu teknoloji, hala ev kullanıcıları için pek bir anlam ifade etmiyor. Tek bellek kullanımının da sonrasında, çift kanallı bellek kullanımı sayesinde 64 bitten 128 bite geçiş yaşandı. Ve sonunda sıra ekran kartlarına geldi... Oyun oynamayı hedefleyen kullanıcıların en yüksek miktarda para yatırdığı bileşen olan ekran kartları, bundan böyle 2'li, 3'lü ve hatta 4'lü bir şekilde çalışabilecekti. Teknolojinin ortaya ilk çıktığı zamanlarda oldukça pahalı olan çok PCIe x16 yuvalı anakartlar, günümüzde standart anakartlar ile hemen hemen aynı fiyata sahip. Hal böyle olunca bu slotları bir şekilde doldurmak gerek, değil mi?

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×