Gizemli PlayStation 5 özel oyunu Abandoned, sonunda açığa çıkıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 28.07.2021 - 10:18
Paylaşmış olduğu gizemli gönderiler sonrası ismi sıkça Silent Hill ile anılan PlayStation 5 özel oyunu Abandoned, sonunda açıklığa kavuşacak.

Bağımsız bir stüdyo olan BLUE BOX Game Studios'un PlayStation 5'e özel bir korku oyunu geliştirdiği biliniyordu. Stüdyonun Twitter üzerinden yaptığı "Tahminlerinizi alalım baş harfi S, son harfi L" gibi gizemli paylaşımlar sonrası ismi sık sık Silent Hill ile anılan yapımcılar oldukça sıkıntılı bir sürece girmişti. Abandoned'ı geliştirmekte olan ekip, dün akşam yaptığı ''Hazır mısınız? Biz hazırız.'' paylaşımı ile dikkatleri üstüne topladı.

Gizemli PlayStation 5 özel oyunu Abandoned, sonunda açığa çıkıyor

Ekibin yaptığı son paylaşım ile oyunun muhtemelen ağustos ayında açıklığa kavuşacağını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Yaşanan son olaylardan sonra BLUE BOX Game Studios, istemeden veya isteyerek ismini oldukça büyük bir oyuncu kitlesine duyurmuş gibi gözüküyor. Stüdyo, her ne kadar çığırından çıkan Silent Hill söylentileri sonrası yaptığı paylaşımı silmiş olsa da, BLUE BOX Game Studios ekibinden Hasan Kahraman, Twitter'da kendini tanıtmış ve sahte birisi olmadığını, Hideo Kojima ile herhangi bir şekilde iletişim kurmadığını; ayrıca Silent Hill üzerinde çalışmadıklarını bildirmişti.

Gizemli PlayStation 5 özel oyunu Abandoned, sonunda açığa çıkıyor

Bunun üzerine işler daha çok büyümüş ve ortaya çeşitli yeni teoriler atılmıştı. Oyuncular, Hasan Kahraman'ın baş harflerini ''HK'' şeklinde olduğunu ve Hideo kelimesinin anlamının ''Kahraman'' olmasını keşfettikten sonra teoriler son bulmadı. Ortaya çıkan sonsuz teori sonrası olayın önüne geçemeyen BLUE BOX Game Studios, Silent Hill geliştirmediklerine ve Hideo Kojima ile hiç bir bağlantıları olmadığına dair yaptıkları onca paylaşım sonrası oyuncuları birazcık da olsa ikna edebilmiş gözüküyor. Hala Silent Hill'e inanan oldukça büyük bir oyuncu kitlesi olsa da, o uzun bekleyiş sona erecek gibi gözüküyor.

Oyunun ilk duyuru fragmanı resmi PlayStation YouTube hesabı tarafından 7 Nisan 2021'de paylaşılmıştı. Ayrıca BLUE BOX Game Studios oyunun oynanış tarafında bulunacak bazı bilgilerde yayımlamış bulunuyor. Stüdyo, resmi Twitter hesabında oyunda HUD bulunmayacağını belirtirken, yeni nesil grafiklere sahip olacağını ve 4k 60 FPS bir şekilde çalışacağını da belirtmiş. Gizemli PlayStation 5 özel oyunu Abandoned, aradan geçen aylar ve yüzlerce teoriden sonra açığa kavuşacak gibi gözüküyor. Son nesle birbirinden kaliteli özel oyunları ile damga vurmuş olan PlayStation tarafından yeni nesilde de oyuncuların beklentisi oldukça büyük. BLUE BOX Game Studios'un gizemli özel oyunu için geriye sadece beklemek kalıyor.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 06:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 11:06
Her oyun eninde sonunda Emilatör ile olsada PC de oynanır.

3 seçenek var.

1- 600 tl verip konsolda oynamak
2- pc’ye çıkmasını bekleyip PC de oynamak.
3- Çok uzun süre bekleyip Konsol Emilatörü çıkınca PC de oynamak.

Konsollar güzel olsada oyunları ülkemiz için Lüks 600 tl’ye oyun alınmaz
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 11:22
"Emilatör" nedir? Emülatör olmasın?
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 11:21
600 tl ye evet alınmaz ama kardeşlik olayı var. 2-3 kişi alınabiliyor. oyna bitir sat hesabı. uygun fiyata verirsen oyunun sana maliyeti max 50 tl
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 09:44
teaser var demiştiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 19:13
2 çalı bir sallanan dal çizdi diye ps5 özel oyunu yapıyormuş.Böyle oyun fragmanı mı olur.Bu 2 sene ertelenir sonra da unutulur gider.Demedi demeyin.Vah Sony vah sen bunlara mi kalacaktin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 14:33
Xbox ve pc ciler 300 fps de pubg oynayin siz , bize 60 fps özel oyunlar yeter.
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 19:11
Ahahah valla pc’de bethesda’da var başka güzel firmalarda var. Ps’ciler sanırım hakkaten kendilerinden başka kimsenin güzel oyun oynıyabileceğini düşünemiyorlar. :)
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 17:15
Elbet pcye de gelecektir. Bu arada neyin fanboyluğu bu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 13:18
Tam real beye göre bir oyun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Gizemli PlayStation 5 özel oyunu Abandoned, sonunda açığa çıkıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×