Global Game Jam 2013

Mert Günhan
Mert Günhan 20.12.2012 - 16:02
Oyun geliştiricisi olmak ister misiniz?
ODTÜ Enformatik Enstitüsü ve ODTÜ Teknokent işbirliği ile “Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi” (METUTECH-ATOM), dört senedir olduğu gibi bu sene de “Global Game Jam (GGJ) 2013” etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

“Yenilikçi oyun geliştirme dünya maratonu” olarak da bilinen GGJ’nin ana hedefi, katılımcıların kısa zamanda yaratıcılıklarını ve pratik zekâlarını kullanarak, en eğlenceli ve oynanabilir bilgisayar oyununu, hiç tanımadıkları kişilerle birlikte geliştirebilmeleridir. GGJ, 25-27 Ocak 2013 tarihleri arasında tüm dünya ile aynı anda gerçekleşecek ve aralıksız 48 saat sürecektir.

2012 yılında, 48 ülkeden 246 merkez etkinliğe katılmış, 11214’den fazla oyun geliştirici, 2300’den fazla oyun geliştirmiştir. GGJ ATOM’ ise 82 oyun geliştirici ile 21 oyun geliştirilmiştir.

GGJ’DA KATILIMCILARI SÜPRİZ HEDİYELER DE BEKLİYOR…

Ayrıca, GGJ sadece bir etkinliğin ötesinde Türk Dijital Oyun Sektörüne değerli girişimlerde kazandıran bir etkiye de sahiptir. GGJ’den sonra başlatılan METUTECH-ATOM başvuru süreçlerine 2 grup dahil olmuştur. Ayrıca bu etkinlikte tüm sektörün bir araya getirerek yeni projelerin ve politikaların konuşulduğu bir birliktelik ortamı da sağlıyoruz.

Tüm oyun severleri Global Game Jam’e bekliyoruz...

BAŞVURU İÇİN: www.ggjturkey.org

Global Game Jam 2013
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 02:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
Global Game Jam 2013

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×