Global Game Jam 2018'de Neler Oldu?

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 30.01.2018 - 17:30
GGJ 2018'in konusu ve BUG oluşumunun gelecek planlarını öğrendik.

Global Game Jam, tüm dünyada aynı anda ülkemizde de gerçekleşen bir oyun geliştirme maratonudur. 18 yaş üstü herkesin katılabildiği bu etkinlikte oyun geliştirme dalında kariyer yapmak isteyen geliştiriciler bir araya gelerek, belirlenen temaya göre 48 saat içinde bir oyun geliştirmekte. Burada, oyun geliştirmenin farklı alanlarında bilgisi olan katılımcılar oluşturdukları ekipler ile geliştirdikleri oyunları etkinlik sonunda diğer katılımcılara sunmakta. Dünya çapında başarıya ulaşan bir çok oyunun doğum yeri olan GGJ'ye siz de katılabilirsiniz.

Global Game Jam 2018'de neler oldu?

Tabi ki Global Game Jam bundan çok daha fazlası. Etkinlikte bir araya gelen geliştiriciler, burada gelecekteki ortakları ile tanışıp şirketleşmeye bile gidebilir. Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı kurucusu ve başkanı Güven Çatak'ı Global Game Jam 2018'de ziyaret ettik. Kendisinden GGJ 2018'in konusu ve BUG oluşumunun gelecek planlarını öğrendik. Son altı yıldır Global Game Jam'e ev sahipliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi'nin İletişim Fakültesi'nde gerçekleşen etkinliğe Türkiye'nin her yerinden katılımcılar mevcut. Aşağıdan, Güven Çatak ile gerçekleştirdiğimiz röportajı izleyebilirsiniz. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2022 03:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
Global Game Jam 2018'de Neler Oldu?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×