1/4

God of War 3

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Bu öfkenin sonu yok!
Kaos bıçakları, bileklerinle buluştuğunda duyduğun hissiyat, aslında acı değildi.

Ne olmasını bekliyordun, bu aslında bir mükâfat. Evet, henüz bilmediğin intikam maceran için bir başlangıç. Sen daha gerçek acıyı görmedin bile.

Acımasız birisisin Kratos. Merhamet duygun yok ve bu duyguya sahip olmayan bir insanın, bir Tanrı’dan aman dilemesi ne kadar gerçekçi sence. Hem de bu, Savaş Tanrısı Ares ise…

Unutma, acıma duygusu savaş topraklarında geçerli olsaydı, sen ve adamların Barbarlar’ın önünde ölümle karşı karşıya kalmazdın.

Bir savaştasın ve Savaş Tanrısı’ndan yardım istedin. Peki, acaba o sana yardım mı etti?

Ares, seni kullandı Kratos. Sen ona hayatını sundun, ama o daha fazlasını aldı senden. Artık ayağa kalk ve gözlerini aç.

Uyan Kratos... Uyan ve savaş!

Sayıca oldukça üstün Barbar ordusuna karşılık bir grup cesaretli adam, her ne olursa olsun Sparta için kılıçlarını kuşandı, miğferlerini giydi ve savaş alanına adımlarını attı. İçlerinden bir tanesinin cesareti ve hırsı, diğerlerine oranla çok yüksekti ve adamlarını savaş için, zafer için kenetledi. Kahverengi toprakların üzerini kara bulutların kapladığı ve geceyi ateşin aydınlattığı sırada, ilk kılıç sesi duyuldu ve ardından çığlıklar… Deyim yerindeyse Barbar ordusu, Sparta askerleri yok etmeye başladı. Hezimet yaklaşıyordu ve o kahverengi topraklar, çoktan kızıla bürünmüş, kara bulutlar, kan yağdıran yağmur bulutlarına dönüşmüştü. En uç noktada Kratos göründü. Yerdeydi ve silahsızdı. Hemen yanında da Barbar ordusunu komutanı ve elinde de büyük balyozuyla birlikte. Sparta kaybetmişti artık. Gidişat bunu gösterirken, buna ihtimal vermeyen tek kişi Kratos’tu ve bağırışları, düşman balyozundan önce davrandı.

God of War 3
"Kratos, eskisine göre çok daha öfkeli ve acımasız. Son oyunla birlikte herşey açığa çıkacak."

“Ares… Tüm düşmanlarımı yok et ve tüm hayatım, senin olsun.”

Gökyüzünün rengi değişti ve Ares göründü. Büyük balyozu tutan ellerin üzerinde artık bir kafa yoktu ve zafer Kratos’un oldu. Belki de o öyle sandı. Bu andan itibaren Ares’in emrine giren Kratos, Ares tarafından Blades of Chaos ile mühürlendi. Gittiği her yere ölüm götürdü, zaferler kazandı ve olduğundan da acımasız bir hal aldı. Fakat Ares, gözünü Atina’ya dikti. Ordularını buraya sürdü ve yeni bir kaos başlattı. Artık durdurulmalıydı. Başta Athena olmak üzere Olympos Tanrıları, Kratos’un yanında yer aldı. Kratos’un Ares’i yok etmesi isteniyordu. Bu tek şekilde mümkün olabilecekti. Kratos, Pandora’nın Kutusu’nu bulmalıydı. Ancak bu şekilde Ares’i yenebilir ve yeni Savaş Tanrı’sı olabilirdi.

Kutuyu ele geçirdikten sonra Ares’i yenen Kratos, bir ölümlü olarak yeni Savaş Tanrısı oldu. Fakat bu onun daha da acımasız olmasına yol açtı. Gözüne kestirdiği her yeri işgal etti, herkesi kılıçtan geçirdi ve çok ileri gittiği konusunda Athena tarafından uyarıldı, ama uyarılara aldırmayınca yine Athena tarafından gönderilen kuş, onu tekrar insan boyutlarına getirecek kadar küçülttü. Kendini aldatılmış hisseden Spartanın Hayaleti’ne bu kez Zeus seslendi ve kılıcını sundu. Ancak tüm güçlerinin Zeus tarafından ele geçirilmek istendiğini bilmiyordu ve bunu öğrendiğinde hiç olmadığı kadar öfkeli olacaktı…

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×