1/10

God of War: Chains of Olympus

Onur Kaya
Onur Kaya 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Olympus'un zincirlerini beraber kırıyoruz
Oyunun tam çözümünden önce değinmem gereken birkaç nokta var, ilk olarak onları açıklamak istiyorum. Oyunu hazırladığım zorluk modu Hero (Normal) bu yüzden siz kolay mod ya da zor modda oyunu oynuyorsanız çok dediğim yerlerin size az ya da az dediğim yerlerin size çok gelmesi doğal olarak olabilir. Oyunda “Gorgon Eye” ve “Phoenix Feather” bulacağınız sandıkların gözümden kaçmadığı kadarıyla hepsine değindim. Sağlık ve büyü barınızı tazeleyecek sandıklar ile kırmızı kürelerin bulunduğu sandıkların yerlerine değinmedim. Bunları bulmak size kalmış. Oyunda bu sandıklardan binlerce var bu yüzden hepsine değinseydim tam çözüm gereksiz olarak çok fazla uzayacaktı, artık Kratos’un macerasına geçelim.

The Shores of Attica

Güzel bir başlangıç videosundan sonra kontrol bize geçiyor ve Kratos’un bize göre üçüncü ama aslında ilk macerasına başlıyoruz. Gelen askerleri öldürerek geçmiş oyunlardaki bilgilerinizi tazeleyin. Videodan sonraki askerleri de öldürdükten sonra sol taraftaki devasa yayı ateşleyin ve gemiyi batırın. Arkanızda boşluk açılacak, oradan geçerek devam edin. Askerleri öldürün ve kapıya gidin. Açmaya çalışırken bir dev içeri dalacak. Balyozundan kurtulduktan sonra bir başka yaratık gelip onu yutacak. Gelen yaratıkla savaşın ve bayıltın. Ardından yerdeki balyozla saldırın ve çıkan tuş kombinasyonlarını uygulayın. Başarılı olursanız yaratık kaçacak ve yolunuz açılacak.

Dışarı çıkınca etraftaki nesneleri parçalayın, yalnız ilerlerken kırmızı noktalardan uzak durun. Eğer üstünde çok beklerseniz gemilerden atılan alev güllelerinin altında kalırsınız. İlerde soldaki kütüğü hareket ettirin ve kapıya dayayın. Arkasına geçin ve birkaç darbeyle kapıyı açın. İsterseniz sol tarafta oyunu save edebilirsiniz. Kapıdan girmeden önce soldaki sandığı açmayı da unutmayın. İlerleyin ve kutuları kırın, video girecek. Suya atlayın ve karşı taraftan çıkın. Askerleri öldürdükten sonra mekanizmayı çevirin ve koşup kapıdan içeri girin. İçerdeki askerleri de öldürdükten sonra ileride sağ taraftaki tahtaları parçalayıp sandıklara ulaşabilirsiniz. Solda bulunan tahta geçidi kırın ve merdivenden devam edin. İlk katta bulunan sandığı açmayı ihmal etmeyin. Yukarıya varınca köprüyü itin ve askerleri öldürün. Tahtanın üzerinden yürüyerek karşıya geçin. Kapıyı açtıktan sonra bir video girecek ve oyunun ilk boss savaşı başlayacak.

Boss – Persian King

İlk olarak gönderdiği askerlerini halledin ki, size ayak bağı olmasınlar. Kılıcını sağa sola dengesizce sallarken kesinlikle kaçın. Kılıcından alev çıktığında yere sağlam bir kılıç darbesi indirecek. İyi biz zamanlamayla iki kez zıplarsanız çizik almadan kurtulursunuz. Özel gücünü kullandığı sırada hoplayıp zıplayarak oradan uzaklaşın ve son olarak söyleyeceğim hava saldırılarını tercih edin. Canının yaklaşık %20’lik kısmı kalınca yapacağınız combolarla işini bitirin. Böylece ilk gücünüzü yani The Efreet’i alacaksınız.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×