God of War için NVidia ekran kartı sürücüleri yayınlandı

Ersin Kılıç 13.01.2022 - 15:02
NVidia yaptığı açıklama ile 14 Ocak'ta çıkacak God of War PC sürümü için ekran kartı sürücülerinin yayınlandığını duyurdu.

God of War PC sürümü 14 Ocak 2022'de yani yarın itibari ile çıkıyor. Dün akşam ön yüklemesi başlayan oyun için ekran kartı sürücüleri de yayınlanmaya başladı. NVidia yaptığı açıklama ile God of War PC sürümü ile Rainbow Six Extraction için ekran kartı sürücülerinin yayınlandığını duyurdu. GeForce Experience uygulaması üzerinden ya da resmi siteden yeni sürücüleri indirip kurabilirsiniz. Firmanın konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde;

God of War için NVidia ekran kartı sürücüleri yayınlandı

God of War için NVidia ekran kartı sürücüleri yayınlandı

14 Ocak'ta piyasaya sürülecek olan NVIDIA GeForce Game Ready sürücüsü, tüm zamanların en iyi aksiyon oyunlarından biri olarak kabul edilen God of War için ilk gün optimizasyonlarını içeriyor. Aynı zamanda yalnızca GeForce RTX oyuncuları, oyun PC’de piyasaya sürüldüğünde NVIDIA DLSS ve NVIDIA Reflex için lansman günü desteği alıyor.

Yaklaşan sürücü ayrıca 20 Ocak'ta DLSS ve NVIDIA Reflex ile piyasaya sürülen Rainbow Six Extraction'ı da destekliyor. Hitman III, The Anacrusis, GRIT ve Monster Hunter Rise oynayan oyuncular, bu oyunlarda en iyi deneyimi yaşamak için bu sürücüyü indirebilirler. Yeni sürücüde ayrıca sekiz yeni G-SYNC Uyumlu oyun monitörü için de destek bulunuyor.

12 GB GDDR6X belleğe sahip GeForce RTX 3080 grafik kartı için sürücüyü, 11 Ocak’tan itibaren GPU ortaklarından, GeForce Experience aracılığıyla ve NVIDIA'nın sürücü indirme sayfasından edinilebiliyor. 

DLSS ve Reflex ile God of War ve Rainbow Six Extraction Lansmanı

NVIDIA DLSS ve Reflex, oyun geliştiricilerinin oyunlarına eklemek istedikleri ve oyuncuların kullanmayı sevdiği teknolojiler arasında yer alıyor. Dünyada popüler olan God of War ve Rainbow Six Extraction piyasaya çıkıyor ve her ikisi de çıkışlarında bu iki teknolojiye de sahip olacak.

Yapay zeka işleme teknolojisi ve yalnızca GeForce RTX GPU'larda bulunan özel Tensör Çekirdekleri tarafından desteklenen DLSS, yerel çözünürlüğe benzer görüntü kalitesi sağlamak için oyunların çarpıcı grafik ayrıntılarını korurken God of War ve Rainbow Six Extraction'da kare hızlarını hızlandırıyor.

NVIDIA Reflex ise rekabetçi oyunlarda sistem gecikmesini optimize edip ölçüyor ve oyun oynamayı en zorlu zorluklar için bile hızlı ve duyarlı hale getiriyor. God of War için NVIDIA Game Ready Sürücüsü, aşağıdakiler de dahil olmak üzere başka özellikler de ekliyor:

  • Yakında piyasaya sürülecek The Anacrusis, GRIT, Hitman III ve Monster Hunter Rise için optimizasyonlar ve geliştirmeler.
  • Gelişmiş görüntü kalitesi için Yapay Zekayla Gelişmiş Dinamik Süper Çözünürlük (DSR). 
  • NVIDIA Freestyle için Ekran Alanı Işın İzlemeli Global Aydınlatma, Ekran Alanı Çevresel Perdeleme ve Dinamik Alan Derinliği dahil olmak üzere üç derinlik tabanlı filtre eklendi.
  • 8 yeni G-SYNC Uyumlu oyun ekranı desteği
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2024 13:26
Kalan Karakter: 300 Gönder
Oldumu
Oldumu 14.01.2022 10:17
3080 için driver...... afiyet olsun.... 3090 için yok mu..? o kendi halleder arkadaş akıllı.... 82.000.....
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2022 11:48
ilk çıkarken 19.000 tl idi vergiler dolar yüksekliği vergi ve dolar fırsatçılığı yani ne oyunda nede ekran kartında suç var
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2022 17:39
Başlık yanlış.sadece rtx 3080 e özel ayın 11nde sürücü yayınlandı.Genele yarın yayınlanması bekleniyor...
Kalan Karakter: 300 Gönder
God of War için NVidia ekran kartı sürücüleri yayınlandı
İlginizi Çekebilir