1/4

God of War

Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Zeus: Sizi, bu en kutsal topraklara, ölümlülerin kaderini tartışmak üzere topladım.
Platformlar PlayStation 2
God of War
  • Yapımcı - Yayıncı SCEA - SCEA
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera
Merlin Puanı 92
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%90
Artılar Kaliteli grafikler-videolar, mükemmel karakter seslendirmeleri ve müzikler, eğlenceli oynanış ve oynanıştaki çeşitlilik, çok iyi dağıtılmış aksiyon/adventure dengesi, zengin animasyonlar ve daha bir çok şey...
Eksiler Düşmanlarınızı hırpaladıktan sonra özel aksiyon hareketlerini uygulamak için onları yakalamak istediğinizde zaman zaman boşa hamle yapmak sorun yaratabiliyor ve daha fazla silah seçeneği olabilirdi.
Doğruyu söylemek gerekirse ‘’God of War’’ için söze nereden başlamam gerektiğini tam olarak bilemiyorum ama uzunca bir süredir PS2’de bu kadar kaliteli bir oyun oynamadığımı belirtmeliyim. Oyun piyasasını yakından takip edenler SCEA’nın birkaç senedir GoW üzerinde çalıştığını bilir, özellikle oyunun çıkışından önce gösterilen video ve görüntüler GoW’un çok iyi olacağı sinyallerini zaten açık bir şekilde veriyordu; ve oyunun piyasaya çıkışıyla tahmin edildiği gibi GoW kalitesini göstererek ayın en iyi oyunu seçildi.

Tanrılar Toplantısı...

Zeus: Sizi, bu en kutsal topraklara, ölümlülerin kaderini tartışmak üzere topladım; ki gözlemlediğim kadarıyla onların hareketleri, Olympus Dağı’nda bulunan bizlere ciddi kin güder cinsten.

Athena: Baba, lordum; eğer hakkında konuştuğun kişi Kratos ise, ben onun 10 senedir sürekli tanrıçasıyım ve kendisi deliliğe karşı savaştı ve onu affetmemizi sağladı.

Ares: O adam bir aptal. Kendisine verilecek bir armağana sırt çevirdi.

Zeus: Yeter, Ares. Onun ne yaptığını biliyorum. Gerçekten biliyorum, mahçup olacaksın.

Athena: Ares’in hareketleri hep acımasız, lordum. Nasihatçilerimin bana bildirdiklerine göre, Ares bir ordu hazırlıyormuş ve şehrime saldırıp yok etmek amacındaymış.

Ares: Atina, sanat ve kültür şehri olarak gösteriliyor. Halbuki çürük aristokratlarla dolu bir mikrop çukurundan başka birşey değil. Atina, anne Gaia’yı da hasta ediyor. Şehrini yok edeceğim, sevgili kardeşim.

Athena: Seni engellersem, bunu yapamazsın kardeşim.

Zeus: İkiniz de susun! Bu çocukça tartışmalarınızı kendi aranızda sürdürün ancak bu savaşın Olympus Dağı’na sıçramasını istemiyorum. Bizim başka dertlerimiz de var. Kratos, kaderimiz için değişmiş olabilir.

Athena: Kendisi bir çılgın, ama güçlü.

Ares: Bunda hemfikiriz.

Zeus: Evet... güçlü. Ancak birgün kendisini olumsuz etkileyecek derecede güçlenebilir, tabii bizi de.