God Of War PC Sürümü Duyurusu Yakında Gelebilir

Murat Oktay
Murat Oktay 20.07.2020 - 02:44
God Of War PC sürümü için, hiç de yabana atılmayacak ipuçları geliyor. GoW PC beklediğimizden daha önce bilgisayarda karşımıza çıkabilir.

Sony'nin PlayStation konsolu için piyasaya sürdüğü özel oyunlar birer birer PC'ye geliyor. Geçtiğimiz günlerde Horizon: Zero Down'ın PC için geliştirildiğini öğrendikten sonra diğer oyunlar da birer birer dökülmeye başlıyor. Son olarak God of War PC sürümü için de söylentiler çıkmaya başladı. God of War (2018) geliştiricilerinin benzer planları var gibi görünüyor.

God Of War PC Sürümü Gelecek Mi?

Rand Al Thor'un Xbox uzmanı Jez Corden ile geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir podcast'te PC'ye gelmesi muhtemel Playstation oyunlarını tartışıyorlardı. Ancak konuşmanın sonunda öksürük ile karışık "Ağustos ayında God of War PC" vurgusu oyuncuların gözünden ya da tabir doğru olursa kulağından kaçmadı. Daha önce Horizon: Zero Dawn için twiit'ler atan Corden, her ne kadar bunu "ŞAKA" olarak belirtse de, Playstation'ın diğer oyunlarının da PC'de yer alması gerektiğini söylemesi dikkate değer.


Bu söylentiler içeriden gelmekle birlikte, Sony veya oyunun geliştiricileri tarafından henüz onaylanmadı. PC için birkaç gün önce yayınlanan Death Stranding de dahil olmak üzere bir dizi oyunun yayınlanmasını takip edecek gibi görünüyor. Hayranlar, bu eğilimin God of War PC versiyonun daha yüksek kare hızları ve hatta RTX Ray Tracing (Işın izleme) teknoloji ile geleceğini umuyorlar.

God Of War PC Sürümü Duyurusu Yakında Gelebilir

GoW Nasıl Bir Oyun?

Kratos, kaos dolu geçmişini ardında bırakıyor ve Atreus ile birlikte yeni God of War macerasına yelken açıyor. God of War açılışı ile birlikte sizi can evinizden vurmayı başarıyor ve daha oyunun menüsüne girdiğiniz anda ne kadar kasvetli ve burucu bir maceraya yelken açtığınızı da anlamaya başlıyorsunuz. Atreus'un yukarıda sarfettiğim cümleleri ağzından dökülmeye başladığı anda ise adeta içinizden birşeyler kopmaya başlıyor.

God of War'a genel olarak baktığımızda seriye yepyeni bir başlangıç yaptığını görüyoruz. Üstelik bunu sadece mitoloji ve hikaye anlamında değil, oynanış anlamında da yapıyor. Ayakları yere daha sağlam basan, sadece oynanışa, eğlenceye ya da vahşete odaklanan bir yapım yok bu sefer karşımızda. Aksine her köşesini merak ettiğiniz ve hayran kaldığınız noktaları olan bir yapım ile karşılaşıyorsunuz. Öncelikle Sony hikaye anlamında karakter ilişkilerini çok iyi kavramış durumda. Firmanın daha önce Last of Us'ta karşımıza çıkardığı bu sistem, God of War gibi sadece kaosa sürüklenmesi gereken bir seriyi bile bambaşka bir noktaya taşımayı başarıyor. Kratos ve Atreus arasındaki o ilişki, empati yapmanızı sağlıyor ve bazı anlarda kendinizden bir parça bile bulabiliyorsunuz. Yeri gelmişken Kratos'un Türk olduğundan da şüphelenmeye başladığımı söylemeliyim. Oyunun çoğu noktasında tam bir Türk babası gibi davranıyor Kratos.

Oyunun nasıl olduğunu öğrenmek isteyen okurlarımız God Of War İncelemesi için yazımıza gidebilir.

Yorumlar 78
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 08:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2020 18:06
Biz bu oyun için paraya kıyıp ps4 aldık. BUDA PC YE ÇIKARSA BİRDAHA PS ALMICAM SANIRIM,HERKEZ OYNASIN BU OYUNLARI TAMAMDA ABİ BİZ BU OYUNLAR İÇİN TONLA PARA BASIP OYUN KONSOLU ALIYORUZ YA YAZIK YANİ YAZIK...
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2020 14:32
Saçma bir düşünce zaman geçince oyunun devamlılığını sağlamak adına da büyük bir karar pcye gelmesi zaten ps zamanında bitirdin haseti bırak da bitirmeyenler de oynasın.
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2020 23:28
Ayn aradığım yorumm
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2020 13:32
Yav hastamısınız herkesden önce oynayıp bitirdiniz 3 yıl oldu oyun çıkalı PC den oynuyanlar oyun çıktıktan 3 4 yıl sonra anca oynuyacak bu kadarda bencil olmayın tek exc oyun bu sanki ps4 de.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2020 14:30
Ben açıkcası yeni god of war çıktıktan sonra eskisinin kısa bir süre içinde pcye geleceğini düşünüyorum. PS özel oyunları tarihe gömülecek diyenler bence yanılıyor. Böyle bir şey PS satışlarını inanılmaz derecede düşürür ama eskiyen PS özel oyunları pcye gelecek bence bu sayede pcden de para gelir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 16:15
oyun zaten çöptü, pc ye kadar düştü.. stranger ile karşılaşılan ilk bölümden sonrasına kadar dayanabildim sonra attım cdsini bir köşeye
babayaro
babayaro 25.07.2020 15:06
Çöp değildi ama bende herkes kadar bayıla bayıla oynamadım. Açık dünya oluncaya kadar (göllü yer) ilgi çekiciydi ama ondan sonra biraz sıkıla sıkıla bitirdim.
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2020 01:28
gerçekten beğenmedin mi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 08:32
Sony stratejisini tamamen PC oyuncularını konsola çekmeye yönelik kurmuş anlaşılan ki bence de mantıklı. Önce Horizon şimdi Gow. PC oyuncularına alın oynayın bunları diyecekler ama bu oyunların ikincisi PS5 özel olacak. Bu oyunların tadına varan PC oyuncusu 2 sene beklemez gider alır konsolu.
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2020 18:25
5000 TL'yi gamepad ile oyun oynama işkencesi için veremem. Fare ve klavye çıkarsınlar bakarız :)
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2020 23:35
ps5 grafiklerine ezik diyor arkadaş ulan rüyanda bile göremen sen o grafikleri taş atıyor. sen devam et koçum övdüğün pc de Medium 720p ye...
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 16:36
He alır. Adam o oyunu PC de ultra grafikte oynadıktan sonra ikincisini ezik grafikte oynamak için neden PS5 alsın ki?
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 11:32
Eğer Sony pc den gelen paranın tadını alırsa pcler konsolcu olmaz Sony pc ci olur gibi me geliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 16:33
Death Stranding sadece PS4 için yapılmamıştı zaten. Daha PS4 e çıkmadan kojima oyunun PC ye geliceğini söylemişti. Yani DS exclusive oyun değildi ki sanki öyleymiş gibi PS4 oyunu diyosunuz.
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2020 02:58
Oyunu 1-2 saat oynayıp çöp ilan etmek de güzel kafaymış
Kalan Karakter : 300 Gönder
God Of War PC Sürümü Duyurusu Yakında Gelebilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×