Göktürk Üçlemesi'nin yapım aşamasından bir video yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.05.2019 - 14:04
Filmin yapım aşaması nasıl gidiyor?

Türk sinemasının son dönemdeki en dikkat çeken isimlerinden biri olan Alper Çağlar, geçtiğimiz yıl sürpriz bir duyuru yapmış ve Göktürk Üçlemesi müjdesini vermişti. İşte yapım aşamasında olan Göktürk Üçlemesi için yeni bir video yayınlandı. 

Göktürk Üçlemesi'nin yapım aşamasından video geldi

Daha önce Dağ serisi ve Börü dizisi ile karşımıza çıkan başarılı yapımcı, bu sefer çok daha büyük bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Kolay kolay el atılmayan bir döneme yoğunlaşacak olan Alper Çağlar'ın bu yeni projesi için bir yapım aşaması videosu geldi. 

Videoya baktığımızda genel olarak Göktürk Üçlemesi'nin ilk filmi olan İlk Göktürk'e yoğunlaştığını görüyoruz. Videoda gelen bilgilere göre İlk Göktürk filmi Türk tarihinin en önemli isimlerinden Bumin Kağan ve İstemi Kağan'ın hikayesine odaklanacak. Göktürklerin en geniş alana yayıldıkları bu dönemi konu edinecek olan film, iki kardeşin yönetim şekline ve tabi ki İpek Yolu'na kadar uzanacak. İlk Göktürk ile başlayacak olan üçlemenin diğer filmleri ise Kırk Göktürk ve Son Göktürk olarak açıklanmıştı.

Alper Çağlar'ın bu projesi çoğunuz gibi duyurulduğu andan itibaren beni de fazlasıyla heyecanlandırdı. Kendisinin de duyuru videosunda dediği gibi film ve oyun sektörü inanılmaz bir boyuta ulaşmış durumda. Tarihimizi bu tarz projeler ile çok daha başarılı bir şekild anlatma ve daha da önemlisi kendimizin de anlama fırsatı bulunuyor. Proje ile ilgili yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2022 23:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2021 17:35
assassin creed o kadar milletin antik çağını oyunlaştırdı. geriye sadece göktürkler-hunlar kaldı. 40 çeri ile çin sarayını bastığımız anı da oyunlaştırsalar efsane olur gerçekten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2019 16:37
Bu şey değilmi batman ve süperman ile bu filmi karşılaştıran süper zekalı yapımcının filmi?? :)))
MK Okuru
MK Okuru 6.06.2019 17:59
01.57 Türk düşmanı?? benim soyum oğuz türklerinden gelme. Tanımadığın kişiler hakkında ileri geri konuşma hesabını verirsin. Ayrıca anlamadığın yoruma neden yanıt veriyosun? Filmin yapımcısının kendi hesabında filmi anlatırken nasıl saçmaladığını bi görsen şu yanıttan utanırsın.
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2019 01:57
Bu yorum şey değil mi türk düşmanlığımı hangi cümlelerin arkasına saklayım çatlasanızda patlasanızda GE Lİ YO RUZ !
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2019 19:22
Elpır Keglar XD
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2019 16:04
Holywood kopyala yapıştırı olmasın da. Çünkü medenileşmeyi batının yaptığının aynısını yapmak olarak gördük, görüyoruz ! Kendimiz olmalıyız. Sinemada ve diğer her şeyde kendi karakterimizi yansıtmalıyız. Kendi tekniklerimizi geliştirmeliyiz, göstermeliyiz. Başkasının yaptığını tekrarlamak olmaz !
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2019 10:01
Başarılar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Göktürk Üçlemesi'nin yapım aşamasından bir video yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×