1/2

Gold and Glory: Road to El Dorado

Can Gülay
Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Playstation ve PC'in en ilgi çekici adventure oyunlarından biri.

Escape From The Town: Part 1
Oyuna başladıktan sonra hemen önünüzdeki posteri alın. Sonra pazarda mısır satan adama 1 peseta verin ve mısır alın. Mısır satan adamın arka tarafına doğru gidin, orada bir tavuk göreceksiniz. Tavuğa mısır verin ve onu yakalayın. Pazarın diğer tarafında bulunan tavuk satıcısına, yakaladığınız tavuğu satın. Şimdi 5 pesetanız oldu. Tavuk satıcısının sağ tarafındaki kapıdan geçerek kumarbazın yanına gelin. 5 pesetanızı ona gösterin ve Dice denen oyunu oynayın. Oyunun kuralı basit. Bunu bir örnekle açıklayalım. Zarları attınız ve gelen iki zarın toplamı 7 ediyor. İkinci kez zarları atmadan önce Lower-Higher'dan birini seçiyorsunuz. Lower derseniz 7'den, yani ilk zarın toplamından aşağı atmalısınız. Higher'da ise 7'den fazla atmalısınız. Bu seçimi yaptıktan sonra ilk attığınız zara bakarak para riske etmelisiniz. Örneğin 1-1 ya da benzeri düşük sayılar geldiğinde, ikinci zarın yüksek gelme ihtimali fazladır. Bu yüzden para kazanmak için bu gibi şanslı olduğunuz durumlarda, ortaya biraz daha fazla para koyarak büyük oynamalısınız. Yalnız elinizdeki paranın tümünü riske etmenize Miguel izin vermiyor. En azından 1 peseta ayırmalısınız. Biraz para kazandıktan sonra, kumarbaz riske ettiğiniz büyük rakamı karşılayamayacak ve El Dorado'nun haritasını ortaya koyacak. Bu haritayı kazanın ve oyunu bırakın. Şimdi tavukçunun solunda, önünde bir adamın beklediği kapıdan geçmeyi deneyin. Geçemeyeceksiniz ama pazarın diğer ucundaki kapıda bekleyen adam gidecek. Evet şimdi mısır satan adamın bulunduğu yerdeki kapıdan geçin. Kasabanın yeni bölgesine geldiğinizde düm düz devam edin ve Malezo'nun konuşmasını dinleyin. Sonra geri gönün ve merdivenlerden çıkın. (Malezonun arkasındaki merdivenlerden değil!) 2. kapıdan geçerek, elinde sapan olan çocuğun bulunduğu yere gelin. Yanına gitmeye çalışın, size taş atacaktır. Şimdi fıçının içine girin ve çocuğun yanına böyle gidin. Çocuk kaçınca sapanı alın. Buradan devam edin ve sürekli olarak yolu takip edin. Üzerinde yeşil kadın elbisesi asılı olan çitlere geldiğinizde, çitlere bir bakın. Sonra devam edin. Tekrar Malezo'yla karşılaşınca onunla konuşun ve ilerleyin. Bu kez merdivenden çıkmak yerine sağ taraftaki yoldan gidin.İçinde boğa olan büyük kapının önünde duran adamla konuşun ve kapıyı açmayı deneyin. Adam izin vermeyecektir. Sonra tekrar adamla konuşun. Şimdi gidip Malezo'yla konuşun ve onu takip edin. Boğanın olduğu kapıya tekrar geldiniz. Kapıyı açmayı deneyin, Malezo biraz söylenecek. Şimdi Malezo'yla tekrar konuşun. Sonunda kapıyı açtınız ve boğa serbest kaldı. Peşlerinden gidin ve boğaya sapanla taş atın. Kaçtıktan sonra çocuğun sapanını aldığınız yerden dolanarak, yeşil elbisenin olduğu çitlere gidin ve posteri buraya yapıştırın. Yeşil elbiseyi alın ve pazara dönün. Pazarın ortasına geldiğinzde Tulio üzerini değiştirmeye gidecek. Artık tavuk satan adamın oradaki çıkış kapısına gidin. Tulio kapıdaki adamı oyalarken, Miguel'le eğilerek görünmeden kapıya ulaşın.

Escape From The Town: Part 2
Bölüme başlayınca ilerleyin ve fıçının içine girin. Daha sonra gardiyanlar arkalarını döndüklerinde havuçlara doğru ilerleyin ve bir tane alın. (Gardiyanların hareketlerini iyi takip edin.) Sonra havucu eşeğin önündeki tahtaya koyun. Artık mekanizma çalışıyor. Arka taraftaki kolu bir kez indirin ve yandaki merdivenlerden çıkarak fıçıya girin. Her iki karakter içinde bu olayı uygulayın.

Voyage To The New World
Buradan kurtulmak için önce köşedeki elmayı alın ve arkadaki direğe tırmanın. Elmayı Altivo'ya verin. Yukarıdan düşen çubuğu alın ve sağ taraftaki merdivene bununla uzanın. Yukarı çıkın ve kapıdan içeri bakın. Uyuyan adamın başından bisküvileri alın. Maymuna seslenin, sonra bisküvi uzatarak ondan kırmızı ve mavi anahtarları alın. Geri dönün, kapının yan tarafındaki demirlere tutunarak karşı taraftaki kapıya gidin. Anahtarları kullanarak kapıyı açın ve içerideki adamın yanına gidin. Şimdi kontrol Miguel'de. Önce ip merdivene bakın, sonra Tulio'yla konuşun. Tulio kafasıyla duvara vuracak ve merdiven çözülecek. Miguel'le yukarıdaki adamın bulunduğu odaya gidin. Fıçının arkasından eğilerek koşun veadama görünmeden topun yanındaki kırmızı bezi alın. Şimdi adamın yanına gidin ve ondan çorabı alın. En başta bulunan topu çorapla temizleyin. Sonra yerdeki bisküvileri alın. Tulio'nun yanına inin ve yerdeki kağağı açmayı deneyin. Kapak kapanacak ve Altivo size çubuğu atacak. Çubuğu kullanarak kapağı açın ve bisküvileri buraya koyun. Fare içeri girecek ve kapak kapanacak. Çorabı kullanarak buradan fareyi alın ve yukarıdaki adama gidip, fareyi gösterin. Adam bayılınca arkadaki sürahiden çorabın içine yağ doldurun. Bu yağı yan taraftaki lambada yakın ve topu ateşleyin. Şimdi açılan delikten dışarıya çıkın. Artık yukarıdasınız. Altivo'nun yanına gidin ve iplerini çözün. Geminin üst bölümüne ilk çıktığınız yere giderek Miguel'e ipi uzatın. Sandalın iplerini çözmeyi deneyin, beceremeyince Miguel deneyecek. Demodan sonra Miguel'le gidip fıçıdan bir elma alın ve Altivo'ya verin. Ya da gidip sandalı tutan kaldıraca elmayı yerleştirin.

The Search for El Dorado: Part 1
Kafatasına saplanmış olan kılıcı alın ve arkadaki kartal başı şeklindeki kayaya gidin. Yan taraftan üzerine çıkın ve kılıcınızla sarmaşığı kesin. Sonra arka taraftaki yaprakları kılıcınızla kesin ve ilerleyin. Yılana yaklaşmayın ve yola devam edin. Ortadaki küçük ağacın önünden flütü alın ve yılanın yanına giderek çalın. Bibo'yu yılanın elinden kurtardınız. Flütü aldığınız yerdeki küçük ağaca gidip bir bakın. Sonra Miguel'le ağacın dalını eyin ve Tulio'yla Bibo'ya sarmaşığı bağlayın. Sonra Bibo'yu dala yerleştirin.Ağacın arkasından yeni inen sarmaşıktan tımanın. Ağacın dalını kopartın ve ilerleyip derenin yanındaki taş yığınına, dalı koyup Miguel'le bastırarak devirin. Şimdi kaya ve kaplumbağaların üzerine basarak iki karakteri karşıya geçirin. Yalnız Miguel son kayadan atlayamayınca, Tulio'yla önünüzdeki küçük kayayı devirin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×