Google, espor işine giriyor

Google, espor işine giriyor

Furkan Güler
Furkan Güler 8.01.2018 - 11:11
Firma her türlü alana yatırım yapmaya devam ediyor.

Google firmasının artık girmediği bir sektör kalmadı diyebiliriz. Geride bıraktığımız dönemlerde Alphabet adı altında tüm şirketleri birleştiren yöneticiler, tıp dahil geleceğe yönelik tüm sektörlere el atan yetkililer, bu sefer Çin'de aktif olan bir canlı yayın ve e - spor platformuna yatırım yaptılar. Chushou adını alan platformda e - spor tabanlı oyunların canlı yayınları yapılıyor. Platforma 120 milyon dolar yatırım yapan Google, muhtemelen kısa vadede bu projeden geri dönüş alacaktır. Platformun ise aylık 8 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Günde 250,000 canlı yayının açıldığı platform için Çin'in en büyük canlı yayın platformu diyebiliriz.

Google bu sefer e - spora yatırım yaptı

Ancak firmanın herhangi bir e - spor takımına yatırım yaptığı söyleyemeyiz. Nvidia veya Intel gibi büyük donanım üreticilerinin, e - spor takımlarına yatırım yaptığını görmüştük. Harcanan paraların ironik rakamlara ulaştığı e - spor sektörünün daha ne kadar büyüyeceğini kimseler kestiremiyor. Her türlü alanda rekabete devam eden oyuncular ise durumdan son derece memnun durumda.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 08:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.01.2018 13:27
o zaman şimdiden - Hail to you champion !
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×