Google Stadia konsolları bitirecek mi? Google'dan yanıt geldi

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 22.03.2019 - 11:32
Google'ın başkan yardımcısı yeni açıklamalar yaptı

Geçtiğimiz gün duyurulan bulu tabanlı oyun yayın servisi Google Stadia, oyun dünyasına deta bomba gibi düştü. Tarayıcı üzerinden 1080P 60 FPS, 4K 60 FPS gibi değerlerde oyun oynanabilmesini sağlayan Stadia yeni bir tartışmayı da alevlendirdi. Yayın servislerinin hizmete girmesi ile birlikte, geleneksel konsollar tarihe mi karışacak. Google başkan yardımcısı Phil Harrison gameindustry.biz ile gerçekleştirdiği röportajda tartışmalı konuya açıklık getirdi. 

Stadia konsolları bitirecek mi? Stadia'nın patronundan yanıt geldi

Stadia için uydukları heyecanı paylaşan Harison şu ifadeleri kullandı; "Sanırım bu endüstri için gerçekten heyecan verici bir an. Tabii bütün dünya bir gecede bu yeni modele geçmeyecek  verdiğimiz sözleri tutmamız biraz zaman alacak." 

Konsolların devri sona mı eriyor sorusuna ise Harison'ın cevabı şöyle oldu; "Bu konsol şirketleri için sorulması gereken bir soru. Bizim işimiz bu değil. Yayın platformları gelecek için ne anlama geliyor, yayın servislerinin geleceği ne bu sadece bizim değil, diğerlerinin de odaklandığı bir konu. Söylediğim gibi endüstri bir gecede değişmeyecek. Her oyuncuyu kendi bağlı oldukları platformdan bizim platformumuza taşıyacağımıza inanmıyorum. Ancak bunun oyunların gideceği yön için çok önemli bir değişim olduğunu düşünüyorum. "

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2022 15:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2019 11:38
O halde yeni nesil konsolların en az 20 teraflop gücünde gelmesi artık kaçınılmaz bir son
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2019 20:24
Cloud sistemi yüzünden konsolları sekteye uğratacak, pc'yi ise bitirecek. Stadia klavye mouse ile oynanan bişey değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2019 14:34
Yaa google bi yürü git en fazla 10 ülke kullanır bu servisi dünyadaki internet altyapısından haberiniz var mı sizin konsolları kimse kolay kolay bitiremez
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2019 11:29
Adam tüm dünyayı kendi 3.dünya ülkesiyle karıştırdı helal olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
hakande84
hakande84 22.03.2019 16:01
Bence bu teknolojiye geçiş için çok erken. Mevcut bağlantılar, sadece Türkiye için değil, dünya için de bir problem. 8K hedefi var. 8K'nın dosya büyüklüğünü düşününce, arada aktarılacak verinin, hızı düşüreceği kesin. Geleceğin oyun teknolojisi midir? Kesinlikle evet. HDD yok, yüksek donanımlı PC toplama derdi yok. Al telefonunu oyna, al tabletini, al monitörünü oyna. Dandik bir i3 işlemcili bilgisayarla bile oynarsın; ancak bu teknolojiyi kaldıracak altyapı bence hazır değil. Olduğunda Google hazır olursa, burada da liderliğe oynarlar. Öteki türlü, Nvidia Shield gibi hatırlanmadan giderler. Google'ın o tuzağa düşeceğini sanmam.
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2019 22:47
Aynen pampa. Sağlam PC isterük!!!
Spider_hip
Spider_hip 22.03.2019 20:36
i3 bilgisayara bile gerek yok, internet bağlantısı olan tv den bağlanılır gelecekte. Lakin ben yinede evimde sağlam kendi pc mi isterim. Tabi bu sistemle öyle crackli oyun falan şansı da yok :) Ha zaten olmasın da o başka.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2019 19:10
bunu kendi telefonları henüz ülkemizde bile satışa sunmayan kişimi diyor bırak yaa google mi konsolları bitirecek ! Bu sadece bir hayal sony gibi exclusiveleri kaliteli bir firma gösterin bana birde şunun altını çiziyorum bu zamana kadar konsollarda resmi türkçe dildublaj desteği veren tek konsoldur
Kalan Karakter : 300 Gönder
Google Stadia konsolları bitirecek mi? Google'dan yanıt geldi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×