Google'da en çok aranan oyuncu Kemal Sunal

Ersin Kılıç 11.04.2022 - 16:33
Türkiye'de en çok aranan oyuncu konusunda bir açıklama geldi ve Google Trends’e göre bu ismin Kemal Sunal olduğu belirtildi.

Google Türkiye'den en çok aranan oyuncu konusunda bir açıklama geldi ve Kemal Sunal'ın listenin ilk sırasında yer aldığını açıkladı. Dünyada ve bazı ülkeler bazında yükselen arama trendlerini paylaşan Google, geçtiğimiz günlerde açtığı Türkiye resmi hesabından ilgi çekici bir içerik daha paylaştı. Türkiye'de en çok aranan oyuncunun Kemal Sunal olduğu açıklanırken ünlü oyuncunun canlandırdığı karakterlere yer verilen bir logo da kullanıldı. 

Google'da en çok aranan oyuncu Kemal Sunal

Aslında bu sonuç çok da şaşırtıcı değil. Kemal Sunal filmleri hala televizyon ekranlarında en çok izlenen filmlerin başında geliyor ve yayınlandığı dönem iyi bir reyting almayı başarıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan kısacık bir videonun bile günlerce konuşulması oyuncunun ne kadar sevildiğinin de bir kanıtı diyebiliriz. Bu sebeple kullanıcıların da Kemal Sunal nereli, Kemal Sunal ne zaman öldü ya da Kemal Sunal kaç yaşında öldü gibi aramaları kaçınılmaz oluyor. Google'ın en çok aranan oyuncu konusunda yaptığı açıklama şu şekilde;

Google'da en çok aranan oyuncu Kemal Sunal

Google Türkiye, geçtiğimiz günlerde açtığı resmi Twitter hesabında hem dünyada hem de Türkiye’de en çok merak edilen konuları keşfetmeye imkan veren Google Trends sonuçlarına sıklıkla yer veriyor. Şimdi de bugüne kadar Türkiye’de en çok aranan ve merak edilen sinema oyuncusunu duyurduğu bir paylaşımda bulundu. Google Trends’e göre 2000 yılında kaybettiğimiz, Türk sinema tarihine damga vuran, bugün hâlâ 7’den 70’e herkesin kahkahalarla izlediği Yeşilçam’ın usta sanatçısı Kemal Sunal, Türkiye’nin bugüne kadar Google’da en çok aradığı sinema oyuncusu konumunda.

Google Türkiye’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla ilk olarak kullanıcılara sorulan “Türkiye’de tüm zamanların en çok merak edilen sinema oyuncusu sizce kimdir?” sorusu kısa süre içerisinde kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. İkinci bir paylaşımla bugüne kadar en çok merak edilen sinema oyuncusunun Kemal Sunal olduğunu açıklayan Google, kullanıcılarını Yeşilçam’ın renkli anılarına götürdü. Kullanıcılar, Google Trends’e göre Türkiye’de en çok merak edilen pek çok konuyla ilgili paylaşımlara Google Türkiye Twitter hesabından ulaşabiliyor. En çok merak edilen sinema oyuncusundan önce 2021 yılının en çok merak edilen yemek tarifi ve en çok aranan burç da kullanıcılarla paylaşılmıştı. Diğer popüler trendleri araştırmak için de rotayı Google Trends web sitesine çevirerek keşfe çıkılabilir. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.05.2024 14:36
Kalan Karakter: 300 Gönder
Google'da en çok aranan oyuncu Kemal Sunal
İlginizi Çekebilir