Google'dan yeni oyun konsolu ve canlı yayın platformu geliyor

Google'dan yeni oyun konsolu ve canlı yayın platformu geliyor

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 8.02.2018 - 10:45
Google Yeti, oyun sektörünü değiştirmeye geliyor.

Google, söylentilere göre yeni bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Hatta bu süreç tam iki yıldır devam ediyor. Bilim, teknoloji, sosyal medya, video paylaşım platformu ve daha nice sektöre el atan Google'ın şimdiki hedefi oyun sektörü olacak. Geliştirilmekte olan bu konsol, PlayStation 4 ve Xbox One'a büyük bir rakip olacak.

Google'dan yeni oyun konsolu ve canlı yayın platformu geliyor

Dünyaca ünlü analiz ve teknoloji platformu olan The Information'ın paylaştığı rapora göre Google tam iki yıldır bu konsolun üzerinde titizlikle çalışıyor. Şirketin "Google Yeti" ismini verdiği bu yeni oyun konsolunun geliştirici ekibine ise Mario Queiroz ve Majd Bakar liderlik yapıyor. Google'ın konsol projesi normalde 2015 ile 2017 arasında bitecekti. Fakat, yaşanan teknik aksaklıklardan dolayı bu süreç uzadı. Projenin şu an hangi aşamada olduğu bilinmese de yakın zamanda Google'dan büyük bir duyuru görebiliriz. Yeti projesi sadece bununla sınırlı değil. Geliştirilen oyun konsolunun yanı sıra Google, bir de Twitch gibi bir canlı yayın platformu geliştirmekte. Bu platformun temel amacı, Google'ın yeni konsolu ve PlayStation 4 için temel bir yayın platformu olmak. Bakalım Google'dan konu ile ilgili bir açıklama gelecek mi?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 14:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 14:14
Guzel donanimli bir konsol gelirse iyi olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2018 11:21
Hiç bir yapımcı cell mimarisine ve farklı cpu yapısına oyun yapmayacağı için bu kesin x86 olacaktır..KoNSolların 4k Çuvallamasıda ortada iken..Şöyle bir donanımı hayal edelim. 3.0 3.2 ghz 8 core cpu 16 gb gddr5 veya hbma gpua ya gömülü bellekler oldu bitti al sana yeni konsol.../PC oldu bu be...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ludacris
Ludacris 8.02.2018 10:54
"Yeti" projesi bildiğim kadarıyla playstation ve xbox gibi değil, onlive gibi oyun streaming servisi. Yani cloud üzerinden oyunu indirmeden oynayabileceğiz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×