Gothic Remake yeni nesil ve PC için duyuruldu

Gothic Remake yeni nesil ve PC için duyuruldu
Batuhan İnce
Batuhan İnce 19.02.2020 - 13:45
2001 de çıkan Gothic'in yeniden yapımı resmi olarak duyuruldu. THQ Nordic'in yayncılığını üstlendiği Gothic Remake, yeni nesl ve PC için çıkacak.

THQ Nordic, 2001’de Pianha Bytes’ın geliştirdiği Rol yapma oyunu olan Gothic’in Remake versiyonunu resmi olarak duyurdu. Gothic Remake, yeni nesil konsollar ve PC için geliştiriliyor.

Gothic’in ilk oyunu 2001 yılında Pianha Bytes tarafından piyasaya sürülmüştü. Hemen ardından, 2002 yılında, aynı yapımcı firma tarafından ikinci oyunu piyasaya sürülen seri 2003 yılında çıkan Gothic II: Night of the Raven eklenti paketi ile de desteklenmişti. Pianha Bytes tarafından çıkartılan son Gothic oyunu olan Gothic 3 ise, 2006 yılında piyasaya çıktı. Gothic 3 çıkışından 2 sene sonra farklı yapımcılar tarafından iki eklenti paketi ile de desteklendi. Son olarak 2010 yılında Spellbound Entertainment ve Black Forest Games tarafından geliştirilen Spin-off olan Arcania: Gothic 4 piyasaya çıktı. Bu dönemde serinin yayıncılığını da Nordic (Şimdiki adı ile THQ Nordic) üstlendi. Gothic 4, 2011 de çıkan eklentisi Arcania: Fall of Setarrif ile desteklendikten sonra seri oyun dünyasından bir süreliğine çekildi.

Gothic Remake yeni nesil ve PC için duyuruldu

İki ay önce THQ Nordic tarafından Steam’de yayınlanan oynanabilir teaser’ı ile potansiyel bir Remake’in yapılabileceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre; 180,000’in üzerinde oyuncu Gothic’in oynanabilir Teaser’ını deneyimlemiş ve bu kişilerin %94.8’i oyunun tamamlanmasını ve Gothic’in Remake sürümünü gerçekleşmesini istemiş.

THQ Nordic, oluşturdukları bu prototip’i geliştirip gerçek bir oyun haline getirmesi için Barcelona’da kurulan yeni stüdyosuna güveniyor. Firmanın kuruluş aşaması bittikten sonraki ilk işlerinin oyunu geliştirmek için oyuncular tarafından gelen geri dönüşleri değerlendirmek olduğunu söyleyen THQ Nordic oyuncu dostu bir politika izlemeye çalışıyor.

Oyunun oynanabilir teaser’ın dan aldıkları en önemli geri dönüşün çok daha cesur ve daha az renkli bir dünya olması gerektiği konusundaki olan düşüncelere yayıncı şirket katılıyormuş. Orijinal oyun deneyimine olabildiğince sadık kalacaklarını söyleyen geliştirme müdürü Reinhard Pollice, Gothic’in dünyasını olabildiğince kaliteli bir görünüme kavuşturup oyun dinamiklerini de eskisine sadık bir şekilde modernize edeceklerini söyledi.

“Orijinal deneyime olabildiğince sadık kalacağız ve Gothic’in atmosferini yüksek kaliteli bir görüntüye bürüyeceğiz. Bunları yaparken belirli oyun mekaniklerini çok fazla değiştirmeden modernize edeceğiz,” dedi.

Gothic Remake, yeni nesil konsollar ve PC için çıkış yapacak. Henüz çok erken bir aşamasında oldukları için oyunu bu sene bekleyemeyiz. Gothic’in Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2020 18:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2020 16:48
Ne gereği var arkadaş? Remake i yapılacak en son oyun Gothic tir.
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2020 10:27
Remake yapımlar en kolay para kazanma yöntemi oyun yapımcıları için. Nasıl olsa hazır oyun var alacak kitle de hazır zaten ne versek yerler diyorlar. Bu yüzden yeni oyun çıkartmıyorlar. Ne gerek var, bizim ki de bencillik işte yeni oyun bekliyoruz.
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2020 18:12
Neye göre kime göre? 20 sene olmuş ilk oyundan bu yana.Oyunu Avrupa ve Rusya da koskocaman bir fan kitlesi var.Bırak onlar da istediğini alsın bu kadar bencil olmayın lütfen.Hepimiz call of duty elder scrolls ya da cyberpunk beklemiyoruz.Bazılarımız stalker,gothic,atomic heart bekliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2020 21:53
Gothic 2 de efsane olur, ama ek paketiyle olması gerek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2020 20:46
yapın yapın.allahsızlar herşeyi remake yapın.bizde oturalım akşama kadar oyun oynayalım zaten
bu kadar olmaz.bu yapımcılar bizim bir defa dünyaya geldiğimizden haberdar değil galiba.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2020 16:08
Güzel haber
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir