Gran Turismo 6'nın araç yelpazesine bir konsept otomobil ekleniyor

Emin Çıtak
Emin Çıtak 26.11.2014 - 17:02
Subaru VIZIV'la tanışın
PlayStation'a özel GranTurismo serisinin en yeni konsept otomobili “Subaru VIZIV GT VisionGranTurismo”, sadece PlayStation 3’te bulunan Gran Turismo 6 üzerinde piyasaya sürülüyor. Bu nefes kesen spor otomobil prototipi Subaru’nun tarihindeki en agresif otomobil teknik özelliklerine sahip olurken, tam kontrol sağlayan bir sürdürülebilirlik düzeyini de koruyor.

GranTurismo’nun yaratıcısıPolyphonyDigitalInc., ‘VisionGranTurismo’ ile dünyanın dört bir yanındaki otomobil meraklılarının heyecanla beklediği yenilikleri sunuyor. Önde gelen tasarımcı ve üreticiler de, projeye kucak açarak GranTurismo 6’da görücüye çıkartılan konsept otomobil ve prototipler yoluyla otomobil tasarımının geleceğine bir bakış sunuyorlar.Subaru’nun spor mirası GT6 tutkunlarıyla buluşuyor


Subaru’nun 2014 yılında görücüye çıkartılan “Subaru VIZIV 2 Konsepti”nin tasarım dilini miras alan Subaru tasarım ekibi, modele Subaru’nun güvenli ve keyifli sürüşü görsel olarak ifade eden dinamik ve katı biçimler eklerken büyük difüzörü, tavana entegrearka spoileri ve stationvagon silueti sayesinde araç, aerodinamik performansı ile öne çıkıyor.

Gran Turismo 6'nın araç yelpazesine bir konsept otomobil ekleniyor


Hafif gövde, güçlü motor


Gövde yapısının tasarımında ağırlığın titizlikle azaltılmasına odaklanılırken her yerinde de karbon malzemelerden yararlanıldı. Sonuç olarak da, ağır akü ve motorlar ile donatılmış olmasına rağmen aracın ağırlığı 1.380 kilogramda tutuldu. Hafif gövdeye ihtiyaç duyduğu gücü ise Subaru’nun yılların motor sporları deneyimi ile en ince rötuşları yapılmış efsanevi 2 litrelik yatay karşı silindirli motor sağlıyor. Doğrudan enjeksiyonlu turbo şarjlı motor, revize edilmiş sınırlayıcı çapları ile güçlendirilirken otomobil önde bir arkada da iki yüksek güçlü motor ile bir araya getirilerek 591 BHP toplam sistem güç çıkışı ve 800 Nm (82 kgfm) maksimum tork elde edildi. Motor çıktılarının her birinin bağımsız şekilde kontrol edilmesi yoluyla, virajlardaki dönüş yeteneği de muazzam şekilde geliştiriliyor ve çamurluklara entegre edilen tork yönlendirici lambalar ise hareketini görselleştiriyor.

Otomobil, 1.14 güncellemesi ile GranTurismo6’da temin edilebilecek. Vision GT alanı içinden satın alınabileceği gibi, oyundaki yeni Subaru Sezon Etkinliği’nin tamamlanması yoluyla da elde edilebilecek.

Gran Turismo 6'nın araç yelpazesine bir konsept otomobil ekleniyor
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 12:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
Gran Turismo 6'nın araç yelpazesine bir konsept otomobil ekleniyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×