Gran Turismo serisi bugüne kadar ne kadar satmış olabilir?

Gran Turismo serisi bugüne kadar ne kadar satmış olabilir?

Furkan Güler
Furkan Güler 14.05.2018 - 13:24
Sizce Sony için God of War mu daha büyük? Yoksa Gran Turismo mu?

PlayStation konsol serisinin en önemli markalarından bir tanesi olan Gran Turismo, bir zamanlarda PlayStation sattıran oyun olarak anılıyordu. Ancak geliştiricisi Polyphony Digital'ın yeni oyunları çok yavaş geliştirmesinden mütevellit, yeni oyunlar artık oyuncuların karşısına çok az çıktığından dolayı Gran Turismo markası artık pek fazla oyuncuların ilgisini çekmiyor. Yine de her bir oyunu ile kendisinden sonra çıkan yarış oyunlarına ilham verebilen Gran Turismo serisinin ne kadar sattığını merak ediyor musunuz?

Gran Turismo serisinin şimdiye kadar sattığı oyun miktarı açıklandı

Açıklanan yeni bilgilere göre Gran Turismo markası, tarihi boyunca 80 milyon adet satabilmiş. Sony tarafından açıklanan bu bilgi sonrasında, PlayStation'ın sahip olduğu en büyük markalardan bir tanesinin daha başarısı belli oldu. Hatta yetkililere göre Gran Turismo markası şu anda bu sayılara göre Uncharted, God of War ve Ratchet and Clank gibi büyük PlayStation markalarından daha başarılı durumda.

Muhtemelen yeni Gran Turismo oyununu PlayStation 5 için saklayan Sony, seriyi PlayStation'ın yeni konsolları var oldukça öldürmeyecek. Şimdiden PlayStation 5 için çalışmalara başladığını duyuran Polyphony Digital'ın yeni Gran Turismo oyununu merak ediyoruz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 16:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
burak_55
burak_55 15.05.2018 20:31
Drive Club da araba süremeyen çamur atıyor oyuna
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2018 14:24
Horizon tadında bi açık dünya araba yarışı şart ps cephesine. Onu da becerirlerse tek eksiği de gidermiş olurlar, ortalık coşar :) Drive club ile GT Sport vs ile olacak iş değil bu çünkü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2018 14:31
Yeni oyunun ismi Gran Turismo 7 olmayacak deniyordu. Sport hayalkırıklığı oldu, 2. bir hayalkırıklığı seriyi bitirebilir. 5, 6 gibi bir oyun yapmalılar, yan oyun yapmasınlar artık.
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2018 18:30
Adamlar gt sport u her hafta yeni içeriklerle dolduruyorlar ilk çıktığı zaman ki gibi değil oyun
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2018 16:15
Hocam bildiğin ara oyun gibi bir şey sport.. Horizon 1 bile olsa o çeşitte, ayarda bir exc yarış oyunu şart ps'e. Şahsen pc olmasa dandik drive clube gt sporta muhtaç kalacağız..
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×