1/2

Grand Theft Auto: San Andreas

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Yeni çeteler, yeni şehirler, yeni arabalar ve yeni bir GTA...

Oyunların bekli de en iyi yanı gerçek hayatta yapamayacağımız şeyleri yapmamıza olanak tanımasıdır. Yani Monkey Island’daki gibi bir hikayeyi gerçek hayatta yaşayabileceğimizi pek mümkün değil ya da Doom’daki gibi bir cehennemin tam ortasına düşebileceğimiz. Tabi bunlar oyunların bizlere sunduğu yararları ama bence en önemli olanı; içimizdeki canavarı sakinleştirmemize yardımcı olması. Normalde şehrin içinde çok hızlı araba kullanmak isteği herkesin içinde oluşur fakat bunu yaptığımızda gerçek hayatta sonuçları çok ağır olabilir. GTA çıktığından beri bu isteğimizi çevreye zarar vermeden karşılayabiliyoruz ve şimdi seriye yepyeni bir soluk getirecek oyun yapım aşamasında; San Andreas.

Ben sadece oturmuş Martini'mi içiyordum

İsmini ilk duyduğumda bunun bir ek paket olduğunu sanmıştım ve gerçekten çok sevinmiştim. Çünkü bazı oyunları sırf yeniden bitirmek için bir sebep gerekir, bunlarda genelde ek paketlersayesinde olur. Oyuna çok bir şey katmasalar da farklı bir hikaye ile oyunu farklı bir açıdan oynamamızı sağlarlar. Neyse çok geçmeden San Andreas’ın GTA serisinin devamı olduğunu öğrendim ve oyuna eklenenlere bakıyordum ilk olarak gözüme çarpan şey oyun alanındaki inanılmaz artıştı. Bir kere artık tek şehirde değil üç şehirin birleşimi olan eyalette oyunu oynayacağımız gözüme çarptı. Bu üç şehir birbirlerine otobanlar ile bağlanıyor. Tabi diğer ufak tefek yollar da var fakat ana yol olarak otobanlar kullanılıyor bu da oyunda muhteşem kovalama sahnelerinin geçeceği anlamına geliyor. 

Hazır çevreden söz etmişken oyunda bulunan NPC’lerden (yapay zekânın kontrol ettiği karakterlerden) biraz bahsetmek istiyorum çünkü bunlarda çok büyük gelişmeler olmuş. Artık yolda sabit bir çizgi üzerinde yürüyen ve siz gidip ona yumruk attığınız anda kaçmaya başlayan salak NPC’ler yok karşınızda. Onun yerine kendi işlerini halleden hatta arada bir kendi aralarında olay çıkan NPC’ler var. Ayrıca siz gidip adama yumruk attığınızda adamda size karşılık verecek ve bir şekilde oradan kaçarsanız geri döndüğünüzde yaptıklarınız kolay unutulmaycak ve bunun sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaksınız. Tabi katliamın boyutu büyüdükçe sizin mahalledeki kimliğinizde daha fazla lekelenecek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×