1/11

Gray Matter

Burçin Aygün
Burçin Aygün 3.02.2011 - 13:58
Kim korkar büyüden, bilimden!

Chapter 1:

Sağdaki saksının içinden tavşan Houdini'yi alın. Yerdeki çantanızı açın ve içinden su kabı ile havucu alın. Su kabını, sağdaki sürahiden doldurun.  Su kabını ve havucu artık kafesinde olan Houdini'ye verin. Odadan çıkarken çantanızdan kibritleri, kart destesini, sihir kitabını, cüzdan ve cep bıçağını otomatik olarak alacaksınız. Odadan çıkın, merdivenlerden inin ve tabloyu inceleyin. Soldaki kapının üzerindeki envelope'u inceleyin.

Sağdaki odaya girin, diplomalar, resimler ve diğer her şeyi inceleyin.

Evden dışarı çıkın, sağa gelin ve garaja girmeye çalışın. Motoru çalıştırmayı deneyin. Çalışmayacak. Eve dönün, malikanenin girişindeki tabelayı inceleyin. İçeri girin, en soldaki kapıya girin. Evin hizmetçisi ile tanışacak ve kahvaltı edeceksiniz.

Konuşabileceğiniz her şeyi konuşun. Mutfaktan çıkın ve kapıdaki zarfı alın. Zarfta Dr'un sizden  deney için altı hasta bulmanızı istediğini söyleyen bir mesaj bulacaksınız. Bu konuda konuşmak için hizmetçiye gidin. Konuşmanın sonunda size cep  telefonunu verecek. Odanıza dönün, çantanızdan ailenizin fotoğrafını alıp, komodine koyun. Evden çıkın, sağa gidin. Oxford'a gideceksiniz.

Gray Matter

Cornmarket Street'den sağa dönün ve The Black Wand adlı yere girin. Sağda duran bulmaca makinelerine bakın. Daedalus Club logosunu bulup, tıklayın. Mephistopheles logo'ya üç kere bakınca gelecek. Bu arada ortada bulunan makinede oyun oynayarak 21 rakamını oluşturmaya çalışın. Bunu  yaptığınızda ödülünüz Daedalus Club'tan bir bilmece olacak. Mephistopheles ile tüm seçenekleri konuşun.

Ana caddeye gelin, Carfax Tower'ı yakından inceleyin. Kapısından içeri girin. Yukarı çıkacaksınız. Manzaraya bakın. Sonra kapıyı kapatın. Kapının ardında bir kutu bulacaksınız. Kibritleri kutunun altında kullanın. İlk bulmaca parçanız olan Fire'ı alacaksınız. Sokağa geri dönün. Solda, duvarda okul sembollerinin olduğu bir tabela var. Christ Church College'ı bulun. Haritaya geçin. Christ Church College'a gidin. Ortadaki havuzun içerisinde bir Black Box var. Açın. Havuzdan biraz su alıp, bunu açılmış olan kutuya dökün. Water adlı bulmaca parçasını buldunuz. Bu bulmaca size bahçeye gitmeniz için bir ipucu verecek. Aşağıdan çiçek bahçesine gidin. Tüm çiçekleri inceleyin. Sağ alt taraftaki çiçek tarhını iyice inceleyin.  Görüntü yakınlaşınca mat ve Earth bulmaca parçasını bulana kadar kazın. Şehir merkezine geri dönün. Queen Street'e gidip Windy Dog tabelasına bakın. Pub maalesef ki kapalı. Çevrede bulduğunuz öğrencilerle Dr'un istediği test hakkında konuşun. Dr.Styles'ı duyanlar hemen kaçacak ya da tersleyecekler. Tüm öğrencilerle konuşunca yerde bir kağıt bulacak  ve St. Edmund'da yeni öğrenciler için bir buluşma olduğunu öğreneceksiniz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×