Greed

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Derin uzayda tek başına
Platformlar PC
Greed
  • Yapımcı - Yayıncı ClockStone Software - Headup Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 57
Artılar Co-op multiplayer desteği
Eksiler Bazı program ve grafik hataları
Dead Space, ismi gibi karanlık atmosferi ve korku hissiyatıyla 2008’in en iyi oyunlarından biriydi. Yönetilen karakter de ne askeri eğitim almış, ne de insanüstü güçlere sahipti. Normal bir mühendisti. Uzay gemisinin ıssızlığı, sürekli olarak oyuncuyu tetikte bekleten yapısıyla başarılı oldu. Şimdilerde de ikincisi hazırlanıyor. İkincisi yapıla dursun, Greed ile yine uzaya açılıyoruz ve bir sürü düşman bizleri bekliyor.

Derin karanlık

ClockStone tarafından yapılan Greed, Hack’n Slash türünde. İçinde RPG öğeleri de eksik edilmemiş. Klişe bir konuya sahip oyuna giriş yaptığımızda seçmemiz gereken üç sınıf yer alıyor. Bunlar: Marine, Pyro ve Plasma. Marine orta menzilden, Pyro yakın, son olarak da Plasma uzak menzilden etkili. İzometrik kamera açısından oynanan yapımda, genelde yaptıklarımız kilitli kapılar için anahtarı bulmak veya bazı sistemleri tamir edip, çalıştırır hale getirmekten ibaret. En başlarda görevler biraz farklı ve çeşitli gibi dursa da, ilerleyen zamanlarda birbirini tekrar eder hale geliyor. Tabii oradan buraya koştururken, karşımıza birçok engel ve düşman da çıkıyor. Mesela bir yere gitmek için güvenlik lazerlerini geçmek ve arkasından rakiplerinizle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Düşmanlar arasında robotlar, bir zamanlar insan olan zombiler, farklı ölümcül yaratıklar yer alıyor. Bazıları yakından gelip size vurmaya çalışırken, bazıları ise uzaktan etkili. Boss’ları da unutmayalım. Boss savaşları normal kapışmalara göre biraz daha zevkli geçiyor. Normal düşmanlarınız en aşağı üç kişilik gruplar halinde rakipler saldırıya geçiyor. Bu sayı daha da artıyor. Sayı da artsın, ama sizin de seviyeniz artıyor. Tecrübe puanı kazanıyor ve karakteriniz güçleniyor. Yalnız işin bu kısmı biraz fazla basit yapılmış. Statlar zırh, sağlık ve enerjiden oluşuyor. Yetenek ağacı biraz daha çeşitli. Kullanabileceğimiz aktif ve pasif yetenekler var. Bunlar defansif ve ofansif tarzda. Mermilerimize patlayıcı hasarı verenden, defansımızı arttıranlara kadar bulunuyor.

Greed
"ClockStone'un geliştirdiği Greed'te birçok farklı düşmanla savaşıyoruz."

Büyük sıçrayış

Greed’in eşya sistemi zırh, başlık ve silahtan oluşma. Bu eşyaları düşmanlardan düşürebilir veya çevreden bulabilirsiniz. Sadece üç ana parçadan oluşan sistemde çeşitlilik de çok değil. Kullandığımız item’leri geliştirebiliyoruz. Soket olarak upgrade kitleri var. Bu kitler ekstra sağlık, daha fazla hasar vs… gibi özellikler veriyor. Yeni giydiğimiz bir zırh veya silah, görünüş olarak şekil şemada bir değişiklik yapmıyor. Sadece farklı bir renk sunuyor. Kontroller için sürekli fareyle haşır neşiriz. W, A, S ve D ile de karakterimiz ataklardan kaçınmak için sıçramalar yapıyor. Ateş etmek için de Free Fire’ı kullanmayı tavsiye ederim.

Greed, grafik olarak vasat bir seviyede. Sesler açısından da kendi için yeterli. Fizik etkileşim biraz da olsa var. Girdiğiniz herhangi bir odada ateş ettiğinizde, içerdeki eşyalar kırılabiliyor, parçalanabiliyorlar. Bu göze daha hoş geliyor. Yapımın belki de en zevkli kısmı aslında cooperative multiplayer’ı. Üç kişiye kadar online oynayabilirsiniz. Tek başınıza takılmaktansa, diğer oyuncularla senaryoyu oynamak eğlenceli oluyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2022 13:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
Greed

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×