1/5

Grim Fandango

Burak Onay
Burak Onay 3.06.2010 - 12:31
Burak arkadaşımızın yollamış olduğu tam çözüm.

YEAR 1
EL MARROW

Oyuna MANNY'nin ofisinde başlıyorsunuz. Boruyu açarak MAIL'larınıza bakın. Borudan alacağınız kağıdı okuyun. Sonra masanın üzerinden CARDS'ı alın. Dışarı çıkıp sekreter EVA ile işiniz hakkında konuşun. Masadan aldığınız CARDS'ı, HOLE PUNCH'a kullanıp kartı delin. EVA'nın karşısındaki koridora girip soldaki asansöre binin. Garaja ineceksiniz. Garajda kimsecikler yok. Diğer taraftaki kulübenin yanına gidin. Kapıyı çalın. GLOTTIS dışarıya çıkacak. Tüm konuşma ikonlarını seçin. GLOTTIS'e bizim şöförümüz olmasını teklif ediyorsunuz. O da bize, kendisinin şöför olmadığını anlatacak. En sonunda ikna edeceksiniz ama size vereceği kağıdı patrona imzalatmanız gerekiyor. GLOTTIS araba yapmaya başlarken, sizin de gidip kağıdı imzalatmanız gerekiyor. Kağıdı EVA'ya götürüp imzalatmam gerekiyor dediğinizde, EVA patrona soruyor ve kağıdı imzalatamıyorsunuz. Patron odasında bile değil. Bilgisayardaki konuşmaları değiştirmelisiniz. Yukarıya çıkın ve bu sefer koridorun karşısındaki asansörü kullanın. Aşağı inin ve binanın yanındaki aralıktan gidin. Bu aralığın sonuna kadar ilerleyin.

Binadan aşağıya doğru sarkan bir ip göreceksiniz. Onu kullanrak yukarıya tırmanın. Binanın tepesindeyken sola doğru ilerleyin ve kenardan dönüp açık pencereden içeri girin. Bilgisayara bir göz atın. Bilgisayarda patronun verdiği cevaplar bulunuyor. Seçeneklerin içinde "EVA SIGN" geçen seçeneği seçin. Seçeneğin türkçesi şöyle; "EVA ben meşgulüm, Benim yerime sen imzala." Bilgisayardan bu seçeneği seçtikten sonra EVA'nın yanına dönün. GLOTTIS'in verdiği kağıdı EVA'ya verin ve patronun imzalaması gerektiğini söyleyin. EVA patrona soracak ve kendisi imzalayacak. Garaja gidin ve GLOTTIS ile işe çıkın. Değişik ve ilginç bir yere geleceksiniz. Yerde duran ve paramağa benzeyen nesneye SCYTHE' ı (tırpan) kullanın. İçerisinden BRUNO çıkacak. BRUNO ile ofisinize döneceksiniz. BRUNO'yu THE EDGE OF THE WORLD'e gidebilmesi için tabuta koyacaksınız. O sırada patronunuz gelecek ve sizi yanına çağıracak. Dışarıya çıkıp karnavalın olduğu yere gidin. Ekmeklerin olduğu çadırın yanına gelin ve ekmek alın. İsterseniz bir çok ekmek alabilirsiniz. Sonra yan tarafta, balon yapan palyaço ile konuşun. Tüm seçenekleri seçerek balon alın. Ama konuşurken, DEAD WORMS seçeneğini iki kere seçerek iki tane şişmemiş balon alın.

Paketleme odasına gidin. Tahtanın üzerinde iki tane pompa bulunuyor. DEAD WORMS'ları onlarla doldurun. İkisini de aynı kimyasal maddeyi koymayın. İkisinde de değişik kimyasal madde olmalı. Yukarıya, ofisinize çıkın. Mesajlarınızı aldığınız boruya, içlerini doldurduğunuz balonları kullanın. Böylelikle mesaj yollayan alet, balonları gideceği yere gönderirken, balonlar patlayacak ve kimyasal iki madde birbiri ile reaksiyona girerek makineyi çalışmaz hale getirecek. Aşağıya inin ve bu sefer lobinin sol tarafında gidin. Odada TUBE-SWITCHER GUY makineyi tamir ediyor. Açık kapının kilidini açık bırakın ve dışarı çıkın. Böylelikle adam dışarı çıktığında makinenin kapısı açık kalacak. Dışarı çıktığınızda, adamda işini bitirip gidecek. İçeri tekrar gidin ve yangın söndürücüyü alın. Açık kapıdan içer girin. Burada binada bulunan tüm mesajları görebilirsiniz. EVA'nın masasında deldiğiniz kağıdı kırmızı boruya kullanın. Böylelikle yeni bir ölü (yani iş) öğreneceksiniz. Yeni ölünün adı MERCADES COLOMAR. Onu almaya gidecek ve ofisinize getireceksiniz. MECHE hakkında yanlış bir şeyler var! Ofisinizi terk ettiğinizde patronunuz sizle konuşacak ve sizi hapsedecek. Kapıyı çalın. SALVADOR'u göreceksiniz. Ona dışarı çıkmak zorunda olduğunuzu anlatın. Bu departmanın pisliklerini ortaya çıkartmak istediğinizi söyleyin. SALVADOR, sizi bir karargaha götürecek. Karargahta SALVADOR ve EVA bulunuyor. SALVADOR ile konuşun. Görevinizi sorun. Buradan ayrılabilmeniz için ilk göreviniz bir tane güvercin yumurtası getirmek. Güvercinleri haberleşmede kullanacaklar. Güvercinlerin nerelerde bulunduklarını öğrenin. Kapıyı açın ve dışarıya çıkın. İpin olduğu yere gelin ve binanın tepesine çıkın. Yukarıda sola doğru ilerleyin ve köşeyi dönün. Pencerelere bakın. Ofisler boş. Üçüncü pencereyi açın ve içeri girin. 

Masanın yanına gelin ve çekmeyi açarak içinden Mercan'ı alın. Kum torbasının yanına gelin ve üzerindeki ağızlığı düşürene kadar kum torbasına vurun. Ağızlığı alın. Pencereden çıkıp ipin yanına gelin(Binanın tepesindeyken). İpin yukarıda kalan uzantısına aldığınız Mercan'ı kullanın. Sonra mercanı bağladığınız ipi elinize alarak, karşınızdaki merdivene kullanın. İpten karşıya geçip yukarıya çıkın. Çatıya gelin ve güvercinlerin olduğu yere doğru ileryeyin. Çok fazla yaklaşmayın. Çatıda bulunan tabak şeklindeki yere, ilk olarak balonlardan birini kulanın, sonrada ekmeği tabağa ufalayın. Kuşlar gelecek ve ekmeği yemeğe başlayacaklar. Ekmekleri yerlerken balon patlayacak ve tüm güvercinler kaçacak. Yumurtaların yanına gelerek bir tane yumarta alın. İpten aşağıya inin ve metal zeminin olduğu yere gelin. Metal zemin, gizli bir asansör. Onun karşısındaki şekli kullanarak asansörü çağırın. Aşağıya inin ve SALVADORA'a yumurtaları verin. SALVADOR, bu görevi başardıktan sonra sizden bir de dişinizi istiyor. Tekrar yukarıya çıkın ve bizi hapsettikleri yere gelin. Tezgahın üzerinde duran alete ağızlığı kullanın. Böylelikle ağızlığa bir sıvı koymuş olacaksınız. Ağızlığı kendinize kullanın ve ısırın. Dişinizi alacaksınız. Dişinizi de SALVADORA'a götürüp verin. Artık buradan ayrılabilirsiniz. SALVADOR ile uzun bir yolculuğa çıkıyor ve bir ormana geliyorsunuz. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×