Groovy Discord botu tarihe karışıyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 30.08.2021 - 02:43
Discord'un ikonik parçalarından Groovy Discord botu Google'ın telif haklarına dair şikayeti üzerine 30 Ağustos günü (bugün) tarihe karışacak.

Eğer arkadaşlarınızla Discord muhabbeti sırasında müzik dinlemeye alışıksanız, Groovy Discord botuna veda etmeniz gerekebilir.  Rhytm bot ile birlikte Discord'un popüler müzik dinleme botlarından Groovy, "ciddi bir suçlama ile karşı karşıya."  Youtube dolayısıyla da Google, botun yaratıcısı Nik Ammerlaan'a ihtar yolladı. Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada, Groovy'yi Youtube'un Hizmet Şartlarını ihlal etmekle "suçladı."

Groovy Discord botunun suçu neydi

30 Ağustos günü yani bugün veda etmeniz gerekecek olan Groovy Discord botunun 16 milyon kullanıcıdan fazla kişi tarafından indirildiği ifade ediliyor. Botun tasarımcısı Nik Ammerlaan, bu duruma şaşırmadığını hatta uzun süredir bu haberi beklediğini ifade ediyor. Groovy'nin, Youtube'u "atlatarak"  dev internet sitesini reklam gelirlerinden etmiş olabileceğini söylüyor.

Groovy Discord botu

"Bana, Groovy ile ilgili bu şikayetin niye şimdi gönderildiğini bilmiyorum, ancak tahminen ne Youtube ne de Google aslında son döneme kadar bu durumun farkında değillerdi. Ama Groovy'nin etkisini fark etmeleri zaten an meselesiydi"  diyen Ammerlaan,  şu ana kadar Groovy'yi kullanmış 16 milyondan fazla Discord kullanıcısına teşekkür etti.

Discord gibi devasa bir platformda son derece popüler hale gelen bir müzik botunun dikkat çekmesi şaşırtıcı olmasa da, bu sebepten ötürü zorla kapatılması ilginç.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 06:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.08.2021 23:10
zorla mı
Kalan Karakter : 300 Gönder
Groovy Discord botu tarihe karışıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×