Grotesque Tactics: Evil Heroes

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Drake'in sıra dışı macerası
Bazı zamanlar piyasaya ilginç oyunlar sürülür. Bunlar kendine has yapıya sahiptir. Hatta başka yapımların ve türlerin özelliklerini alıp, kendi içinde birleştirebilirler. Silent Dreams tarafından geliştirilen Grotesque Tactics: Evil Heroes da böylesine bir ürün olma yolunda. Biraz J-RPG, taktiksel oynanış, eğlenceli diyaloglar, bazı özelliklerle kendinden söz ettirecek gibi duruyor.

Drake ve ekibinin başından geçenler

Her şey ana karakter olan acemi asker Drake’in askeri akademide başarısız olmasıyla başlıyor. Sonrasın komik ve ilginç bir macerayla devam ediyor. Grotesque taktiksel bir oynanışa sahip olacak. Bu konuda Fire Emblem, Final Fantasy Tactics gibi yapımlarla mukayese edilebilir. Bunun üstüne bazı özellikler biraz Heroes of Might & Magic ve Kings Bounty’ye de benziyor. Savaşlar raunt bazlı ve stratejik olacak. Dövüşlerde harita HOMM’deki gibi karelere bölünecek. Sırasıyla karakterlerimiz ve düşmanlarımız birbirlerine vuracak. Karakterlerimiz demişken, Drake başrolde, ancak bir partiye sahibiz. Partideki her karakter birbirinden farklı ve ilginç. Kendini beğenmiş burnu büyük Holy Avatar, kana susamış vampir Solithaire ve sevimli duran aslında barut fıçısından farksız melek Angelina maceramız boyunca bize eşlik edecekler.

Grotesque Tactics: Evil Heroes
"Yapımda birçok farklı ve ilginç düşmanla savaşacağız."

Yapımda bol yeşillik ormanlardan, köylere ve zindanlara kadar çeşitli yerlerde bulunacağız. Karşımıza ise bizi yemek isteyen büyük mantarlar ve farklı düşmanlar çıkacak. Sadece normal yaratıklar değil, büyük ve suratsız boss’larla da kapışacağız. Grotesque genel olarak alışıldık RPG elementlerine sahip. Hikaye bazındaki görevler boyunca koştururken, hazineler arayacağız, karakterlerimiz seviye atlayıp daha da güçlenecek, yeni eşyalar alıp satacağız. Yarı çıplak bakireleri yaratıkların pençesinden kurtardığımızda, müridimiz gibi bizi takip edecekler. Asıl ilginç ve eğlenceli kısmı ise diyaloglar gerçekleştirecek. Diyaloglarda Monkey Island stilinde tekerlemeler olacak. Bu konuda yapım, Monkey Island’a az da benzese oldukça eğlenceli olacaktır.

Gothic bir oyun

Grostesque’nin grafikleri anime tarzında. Yayınlanan görseller fena gözükmüyor. Hatta yapımın kurgusu ve atmosferi için grafikler yeterli duruyor. Programlamadan ise Gothic 1 ve 3’te yer alan Carsten Edenfeld bulunuyor. Umarım Gothic’lerdeki gibi hatalar olmaz. Grotesque Tactics: Evil Heroes ilgi çekici bir proje, PC ve Wii platformları için hazırlanıyor. Dijital indirme yoluyla bu senin ilk çeyreğinde de satışa sunulacak.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2022 07:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
Grotesque Tactics: Evil Heroes

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×