GTA 6 2025 yılında çıkacak ve gelişen bir haritaya sahip olacak

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.07.2021 - 13:19
Büyük bir merakla beklediğimiz GTA 6'nın 2025 yılında çıkacağı ve sürekli gelişen bir harita yapısına sahip olacağı rapor edildi.

GTA 6 için meraklı bekleyiş sürüyor fakat Rockstar anlaşılan bir süre daha bu duyuru için bizleri bekletmeye devam edecek. Bunun sen büyük sebebi ise tabi ki GTA V'in yeni nesil sürümünün yanı sıra firmanın hala GTA Online üzerinden manyak gibi para kazanması gösteriliyor. Tabi dönem dönem GTA 6 ile ilgili yeni dedikodular da duyuyoruz. Yeni ortaya çıkan habere göre ise GTA 6 2025 yılında çıkacak ve haritası sürekli güncellenen bir yapıya sahip olacak.

GTA 6 2025 yılında çıkacak ve gelişen bir haritaya sahip olacak

Take Two firmasının hissedarlar ile yaptığı özel bir toplantıda oyunun çıkış tarihi ve harita yapısı ile ilgili bazı bilgilerin paylaşıldığı belirtilmiş. Başta da belirttiğimiz gibi çıkış tarihi olarak 2025 yılı hedeflenirken Rockstar yeni oyunda büyük yenilik olarak harita sistemine odaklanacakmış. Oyunun haritasının sürekli güncelleneceği ve dinamik bir yapıda olacağı gelen haberler arasında.

Hatta bu değişime örnek olarak Fortnite harita sistemi örnek gösterilmiş. Fortnite bildiğiniz gibi gelen her büyük güncelleme ile birlikte değişen bir harita yapısı ile karşımıza çıkıyor. GTA 6'da ise muhtemelen gelişmekte olan ya da bazı olaylar ile değişen bir harita sistemi kullanılabilir. Yani oyunun başında boş olan bir arsa ilerleyen dönemlerde binalarla kaplanabilir. ya da diyelim ki oyuna yedirilen büyük bir yıkımın izlerini oyunun haritasında görebiliriz. Tabi ana ilerleyiş dışında muhtemelen daha sonra çıkacak güncellemelerle de harita sisteminde yenilikler sunulabilir gibi duruyor.

GTA 6 2025 yılında çıkacak ve gelişen bir haritaya sahip olacak

Diğer taraftan Battlefield 2042 sızıntıları ile bir kez daha gündeme gelen Tom Henderson, GTA 6 Vice City olarak bu bölgenin modern bir versiyonunda geçeceğini iddia etti. Daha önce oyunun tekrar 80'li yıllara dönebileceği iddia edilse de bu iddiaların aksine modern bir zamanda geçeceğinni belirtmiş. Ayrıca Rockstar'ın GTA Online için içerik oluşturma konusunda çalışanlarına mümkün olduğunca fazla özgürlük sağlamak istediği de gelen haberler arasında.

Geliştirme aşamasında olduğu düşünülen GTA 6'nın PC ile birlikte PS5 ve Xbox Series X / S konsollarına çıkması bekleniyor. Tabi öncesinde dediğimiz gibi GTA V'in yeni nesil sürümünü ve oyunun duyurusunu beklememiz gerekmekte.

Yorumlar 41
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 12:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2021 16:23
gta 6 çok güzel sınırsız puan
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2021 10:53
Bu oyun da efsane olacak ve Rockstar en az 10 sene ekmek yiyecektir bundan da.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2021 13:37
bu oyun büyük bir balon olup patlıcak ,dediydi dersiniz. cyberpank 2077 nin tırnağı bile olamaz gta 6
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2021 23:57
Geçmiş olsun GTA ruhu ölmüştür. Bu Rockstar derdi online olan bir firmaya dönüşecek. Yarım harita çıkaracağız demiyorlar da, dinamik harita olacakmış. Yer mi? Yiyen çok...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2021 22:51
GTA Online para kazanmayı bırakınca GTA 6 çıkacak ben diyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
GTA 6 2025 yılında çıkacak ve gelişen bir haritaya sahip olacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×